Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vláda
Sprava: Prezident US Steel Košice Scott D. Buckiso a predseda vlády SR Peter Pellegrini počas brífingu po stretnutí predsedu vlády SR s predstaviteľmi US Steel Košice. Košice, 3. máj 2018. Foto: SITA/Ivan Fleischer SITA
3. mája 2018 13:54 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Vláda sľubuje U.S. Steel Košice lacnejšiu elektrinu

Prezident USSK uistil premiéra, že U.S. Steel nikam z Košíc v najbližšom období neodchádza a momentálne neprebiehajú žiadne rokovania s nejakým konkrétnym záujemcom.

Predseda vlády Peter Pellegrini po štvrtkovej návšteve spoločnosti U.S. Steel Košice (USSK) a stretnutí s prezidentom Scottom Buckisom uviedol, že Vláda SR bude podniku, ktorý patrí medzi najväčších a najvýznamnejších slovenských zamestnávateľov, venovať špeciálnu pozornosť. „Platnosť memoranda, ktoré bolo podpísané pred piatimi rokmi skončila, no dnes sme sa dohodli, že naše pravidelné stretnutia niekoľkokrát za rok budú pokračovať. U.S. Steel na Slovensku nekončí, nikam z Košíc neodchádza,“ povedal Pellegrini. Prezident spoločnosti Scott Buckiso uviedol, že vzťahy so slovenskou vládou boli vždy vynikajúce a chcú naďalej pokračovať v stretnutiach.

Na otázku, ako bude vláda podporovať U.S. Steel, Pellegrini uviedol, že nepôjde len o podporu samotnej spoločnosti, ale aj ďalších podnikateľských subjektov, pretože minister hospodárstva Peter Žiga pripravuje návrh zákona, ktorý by mal viesť k zníženiu cien elektrickej energie aj u veľkých odberateľov, ktorých výroba je náročná na spotrebu elektriny a sťažuje im konkurencieschopnosť, ako príklad uviedol okrem košickej huty aj zlievárne, Železiarne Podbrezová či hlinikáreň v Žiari nad Hronom.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame