Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vláda
Pohľad do rokovacej miestnosti počas rokovania vlády SR. SITA
23. novembra 2017 10:52 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Vláda navrhla prezidentovi nového člena Regulačnej rady

Na základe rozhodnutia vládneho kabinetu by sa mal stať novým členom Regulačnej rady buď Rudolf Kočiško, alebo Vladimír Pastorek.

Regulačná rada, ktorá pôsobí na Úrade pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) ako kontrolný a odvolací orgán, bude mať nového člena. Jednému členovi, Vladimírovi Čepkovi, totiž 15. novembra skončilo šesťročné funkčné obdobie. Na základe rozhodnutia vládneho kabinetu by ho mal vo funkcii nahradiť buď Rudolf Kočiško, alebo Vladimír Pastorek. Z týchto dvoch vládnych kandidátov by mal jedného za člena Regulačnej rady vymenovať prezident SR.

Funkčné obdobie členov rady je šesť rokov. Rada sa podľa regulačného úradu z jednej tretiny obnovuje každé dva roky. Prezident SR vymenúva troch členov rady na návrh Národnej rady SR a troch členov na návrh vlády SR. Na každé miesto člena rady sa navrhujú dvaja kandidáti. Na uvoľnené miesto člena rady navrhuje nového kandidáta ten, kto navrhol člena rady, ktorého členstvo zaniklo.

Podľa nedávno schválenej novely zákona o regulácii v sieťových odvetviach už nebude môcť predseda ÚRSO zastávať aj funkciu šéfa Regulačnej rady. Kandidáta na predsedu Regulačnej rady volia spomedzi seba členovia rady a vymenuje ho prezident SR. Hlava štátu v auguste vymenovala nového predsedu Regulačnej rady Radoslava Naništu.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame