Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Výstavba
Ilustračné foto SITA/AP
11. apríla 2013 0:00 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Vietnamci majú záujem o naše skúsenosti v jadre

Slovenské firmy sa možno zúčastnia na výstavbe jadrových elektrární vo Vietname. „Vietnam má záujem o naše know-how v energetike, najmä v jadrovej,“ informovalo Ministerstvo hospodárstva SR (MH) potom, čo sa štátny tajomník ministerstva Pavol Pavlis stretol na pôde vietnamského Ministerstva vedy a technológií, s viceministrom Tran Viet Thanom. „Diskutovalo sa aj možnosti školenia odborníkov v tejto oblasti našimi expertmi,“ dodal rezort.

Vo štvrtok začalo prvé zasadnutie medzivládnej Slovensko – vietnamskej komisie pre hospodársku spoluprácu v Hanoji. Štátny tajomník Pavlis absolvoval aj stretnutie s vietnamským viceministrom financií Trung Chi Trungom. Témou rokovaní bola spolupráca našich finančných inštitúcií, najmä pôsobenie našej Eximbanky, v projektoch vo Vietname, ako aj o potenciálnej spolupráci Národnej banky Slovenska s ich centrálnou bankou pri odovzdávaní skúseností so zavedením eura. „Partneri diskutovali aj o možnostiach vstupu vietnamských finančných inštitúcií na náš trh,“ konštatovalo slovenské ministerstvo hospodárstva.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame