Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
vláda
Podpredseda vlády Peter Pellegrini SITA
26. apríla 2016 20:35 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Vicepremiér Pellegrini sa stretol so šéfom Gazpromu

Strategickým cieľom Slovenskej republiky je zabezpečenie energetickej bezpečnosti. Je prirodzeným záujmom Slovenska pokračovať v dlhodobej spolupráci v oblasti spoľahlivých dodávok plynu a jeho tranzitu cez naše územie. Zdôraznil to podpredseda vlády SR pre investície Peter Pellegrini na stretnutí s predsedom predstavenstva ruskej plynárenskej spoločnosti Gazprom Viktorom Zubkovom.

V súvislosti s rokovaním medzi Ruskou federáciou, Ukrajinou a Európskou úniou vyjadrili zástupcovia vlády presvedčenie, že sa podarí dosiahnuť dohodu, ktorá zabezpečí bezproblémové dodávky plynu na územie Slovenskej republiky, ako aj tranzit plynu do ďalších krajín EÚ. Slovenská republika by v tejto otázke privítala dlhodobejšie stabilné riešenie.

Takéto riešenie by prispelo k zabezpečeniu dodávok plynu na Slovensko a do EÚ cez významný tranzitný koridor. Slovensko pritom má záujem o vytvorenie obojstranne výhodných podmienok, ktoré umožnia zachovanie prepravy plynu v smere východ – západ.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies