Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Plyn plynovod eustream
Ilustračné foto SITA
15. septembra 2013 11:15 PlynSpotrebiteľ od vEnergetike.skSITA

Veľký Šariš vytendroval dodávku plynu pre viacero obcí

Slovenské centrum obstarávania vo Veľkom Šariši vytendrovalo dodávku zemného plynu pre 23 obcí po celom Slovensku. Dodávku plynu zabezpečí spoločnosť MET Slovakia, a.s. Počas dvoch rokov zinkasuje spoločnosť za svoje služby takmer 817 tisíc eur.

Ako vyplýva zo zverejnených informácií vo Vestníku verejného obstarávania, obstarávacie centrum na Šariši obdržalo v rámci tendra celkovo tri ponuky. Jediným kritériom bola ekonomicky najvýhodnejšia ponuka. Prvotná predpokladaná hodnota zákazky za dodávku plynu do 23 obcí bola stanovená na 973 tisíc eur.

Slovenskému centru obstarávania vo Veľkom Šariši sa už podarilo vytendrovať pre obce na Slovensku aj dodávku elektriny. V tomto prípade bola úspešná spoločnosť Magna E.A. Alternatívny dodávateľ energií dodá počas 27 mesiacov elektrinu pre 27 obcí za necelých 300 tisíc eur.

Zoznam obcí, ktorým MET Slovakia dodá plyn:

Veľký Šariš, Hul, Jasová, Maňa, Mníchova Lehota, Mojzesovo, Nesvady, Palárikovo, Pohronský Ruskov, Pribeta, Úľany nad Žitavou, Vrbové, Želiezovce, AD HOC Malacky, Makov, Stará Turá, Jamník, Radôstka, Sereď, Vitalita n.o. Lehnice, Lubina, Skalité, Svinná, Zemné

Spoločnosť MET Slovakia bola založená v roku 2010 ako 100-percentná dcérska spoločnosť firmy MOL Energy Trade Ltd.. Hlavným predmetom činnosti je dodávka zemného plynu priemyselným odberateľom a regionálnym kľúčovým zákazníkom.

Spoločnosť Magna E.A. Je dodávateľom elektriny a plynu so sídlom v Piešťanoch. Firma dodáva elektrinu od roku 2007. Od roku 2011 dodáva spoločnosť aj zemný plyn. Je plne súkromnou slovenskou spoločnosťou bez účasti zahraničného kapitálu. Ako informuje spoločnosť na svojej internetovej stránke, v súčasnosti dodáva elektrinu a plyn niekoľkým tisícom domácnosti a viac ako tisícke firmám.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame