Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto
Ilustračné foto John Kasawa/FreeDigitalPhotos.net
18. novembra 2015 15:28 Energetika všeobecneAktuality od SITASITA

Veľká Británia chce do roku 2025 zavrieť tepelné elektrárne

Postupné znižovanie produkcie by malo začať od roku 2023.

Veľká Británia chce do roku 2025 zatvoriť všetky elektrárne spaľujúce uhlie. Produkcia tepelných elektrární by sa mala podľa vlády obmedzovať od roku 2023. Ide o prvú veľkú ekonomiku, ktorá stanovila dátum zatvorenia tepelných elektrární s cieľom obmedziť emisie.

Elektrárne zaťažujú sprísňujúce sa štandardy

Tepelné elektrárne dodali v minulom roku približne tretinu elektrickej energie vo Veľkej Británii. Mnohé z týchto starnúcich elektrární by museli ukončiť prevádzku, keďže sa sprísňujú environmentálne štandardy EÚ. „Nemôže byť uspokojivé pre rozvinutú ekonomiku ako Veľká Británia, aby sa spoliehala na znečisťujúce 50 rokov staré uhoľné elektrárne,“ uvádza sa v stanovisku britskej ministerky pre energetiku a klimatické zmeny Amber Ruddovej, ktoré bude prezentovať neskôr v stredu. „Jeden z najlepších a z pohľadu nákladov najefektívnejších príspevkov, ktoré môžeme urobiť k zníženiu emisií v rámci elektrickej energie, je nahradenie tepelných elektrární plynom,“ doplnila.

„Stanovením špecifického dátumu postupného ukončenia prevádzky tepelných elektrární sa vláda prirodzene bude sústreďovať na bezpečnosť dodávok,“ uvádzajú analytici.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame