Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Oze siea
Ilustračné foto pixabay.com
25. februára 2018 11:59 Energetika všeobecneSpotrebiteľ od vEnergetike.skSITA

V utorok rozdelia domácnostiam z bratislavského kraja 770 tisíc eur

SIEA podporí kúpu a inštaláciu malých OZE vyrábajúce teplo.

Domácnosti žijúce v Bratislavskom kraji majú šancu zabojovať o dotácie na kúpu a inštaláciu malého obnoviteľného zdroja energií (OZE). Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) plánuje v utorok vyhlásiť už dvadsiate kolo projektu Zelená domácnostiam. Agentúra vyčlenila na toto kolo 770 tisíc eur. Podporené budú malé obnoviteľné zdroje vyrábajúce teplo.

Utorňajšie kolo projektu Zelená domácnostiam začne o 15. hodine. O podporu sa budú môcť uchádzať len domácnosti z Bratislavského kraja. Agentúra predpokladá, že domácnostiam rozdá 350 poukážok. „Do 30 dní od vydania musia domácnosti poukážky spolu so zmluvami odovzdať zhotoviteľom. Na ich využitie a podanie žiadostí o preplatenie majú tri mesiace,“ upozornil vedúci oddelenia komunikácie SIEA Stanislav Jurikovič.

Devätnáste kolo projektu Zelená domácnostiam, v ktorom si domácnosti z mimobratislavského kraja rozdelili 2,35 milióna eur, trvalo osem minút. SIEA vydala 1 086 poukážok na inštaláciu zariadení určených na výrobu tepla. Príspevky získali domácnosti na 487 slnečných kolektorov, 436 tepelných čerpadiel a 163 kotlov na biomasu.

Vďaka štátnym dotáciám pre slovenské domácnosti na kúpu a inštaláciu OZE sa navýšil inštalovaný výkon zelených zdrojov na Slovensku o 80 megawattov. SIEA doteraz z eurofondov a zo štátneho rozpočtu podporila nákup a inštaláciu 11 660 malých OZE. Domácnostiam boli preplatené poukážky v hodnote 25,8 milióna eur.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame