Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

V Trenčíne chcú postaviť elektráreň za 6 mil. eur

Ilustračné foto
Ilustračné foto pthas.sk

Spoločnosť TatraCom – Ferro plánuje postaviť jednomegawattovú elektráreň na biomasu a odpady.

V Trenčíne by mala vyrásť nová elektráreň. Spoločnosť TatraCom – Ferro plánuje v katastrálnom území Záblatie postaviť elektráreň na zhodnocovanie biomasy a odpadov. Do výstavby nového energetického zdroja chce firma investovať 6 mil. eur. „Realizáciou navrhovanej činnosti reagujeme na sústavné zvyšovanie produkcie odpadov a na nedostatok kapacít na ich zneškodňovanie, ako i na potrebu znižovania závislosti Slovenskej republiky na importe fosílnych palív na výrobu elektrickej energie,“ zdôvodnila svoje plány spoločnosť v investičnom zámere, ktorý už predložila na posúdenie vplyvov na životné prostredie (EIA).

Inštalovaný výkon elektrárne má byť jeden megawatt. Ročne by tak mala vďaka spaľovaniu biomasy a odpadov vyrobiť osem tisíc megawatthodín elektriny a desať tisíc megawatthodín tepla. Ročne by sa malo v elektrárni spracovať 12 tisíc ton biomasy a odpadov, z toho 8 tisíc ton by mali tvoriť odpady. Elektrina a teplo budú v elektrární vyrábané prostredníctvom linky na termické spracovanie biomasy a odpadov. S výstavbou elektrárne chce investor začať ešte koncom tohto roka. Ukončenie výstavby je naplánované o rok neskôr. Vďaka tomuto investičnému projektu by malo nájsť prácu desať ľudí.

Spoločnosť TatraCom – Ferro vznikla podľa výpisu z Obchodného registra SR v roku 1993. Spoločníkmi vo firme sú tri fyzické osoby. V predmete podnikania má spoločnosť okrem iného aj podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadom či výrobu alternatívneho paliva. Podľa svojej internetovej stránky sa firma zaoberá veľkoobchodom s rezným upínacím náradím či meracou technikou.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor SITADátum 1. septembra 2014 10:08

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...