Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto
Ilustračné foto pthas.sk
1. septembra 2014 10:08 ElektrinaAktuality od SITASITA

V Trenčíne chcú postaviť elektráreň za 6 mil. eur

Spoločnosť TatraCom – Ferro plánuje postaviť jednomegawattovú elektráreň na biomasu a odpady.

V Trenčíne by mala vyrásť nová elektráreň. Spoločnosť TatraCom – Ferro plánuje v katastrálnom území Záblatie postaviť elektráreň na zhodnocovanie biomasy a odpadov. Do výstavby nového energetického zdroja chce firma investovať 6 mil. eur. „Realizáciou navrhovanej činnosti reagujeme na sústavné zvyšovanie produkcie odpadov a na nedostatok kapacít na ich zneškodňovanie, ako i na potrebu znižovania závislosti Slovenskej republiky na importe fosílnych palív na výrobu elektrickej energie,“ zdôvodnila svoje plány spoločnosť v investičnom zámere, ktorý už predložila na posúdenie vplyvov na životné prostredie (EIA).

Inštalovaný výkon elektrárne má byť jeden megawatt. Ročne by tak mala vďaka spaľovaniu biomasy a odpadov vyrobiť osem tisíc megawatthodín elektriny a desať tisíc megawatthodín tepla. Ročne by sa malo v elektrárni spracovať 12 tisíc ton biomasy a odpadov, z toho 8 tisíc ton by mali tvoriť odpady. Elektrina a teplo budú v elektrární vyrábané prostredníctvom linky na termické spracovanie biomasy a odpadov. S výstavbou elektrárne chce investor začať ešte koncom tohto roka. Ukončenie výstavby je naplánované o rok neskôr. Vďaka tomuto investičnému projektu by malo nájsť prácu desať ľudí.

Spoločnosť TatraCom – Ferro vznikla podľa výpisu z Obchodného registra SR v roku 1993. Spoločníkmi vo firme sú tri fyzické osoby. V predmete podnikania má spoločnosť okrem iného aj podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadom či výrobu alternatívneho paliva. Podľa svojej internetovej stránky sa firma zaoberá veľkoobchodom s rezným upínacím náradím či meracou technikou.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies