Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Slnečná energia solárny panel kolektor OZE
Ilustračné foto. wikimedia.org (ChNPP)
16. októbra 2017 11:37 Energetika všeobecneSpotrebiteľ od vEnergetike.skSITA

V tomto roku budú mať domácnosti poslednú šancu získať dotáciu na malé OZE

Slovenské domácnosti budú môcť už v utorok o 15. hodine zabojovať o dotácie na obnoviteľné zdroje slúžiace na výrobu tepla.

Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) pripravuje posledné tohtoročné kolo prideľovania poukážok na kúpu a inštaláciu malých obnoviteľných zdrojov energií (OZE). Slovenské domácnosti budú môcť v utorok o 15. hodine zabojovať o dotácie na obnoviteľné zdroje slúžiace na výrobu tepla. „V tomto poslednom tohtoročnom kole budú vydané poukážky v hodnote 1,25 milióna eur,“ informoval vedúci oddelenia komunikácie SIEA Stanislav Jurikovič.

O dotáciu sa budú môcť uchádzať domácnosti bývajúce mimo Bratislavského samosprávneho kraja. Agentúra predpokladá, že dotáciu získa v sedemnástom kole prideľovania poukážok viac ako 600 domácností. Po získaní dotácie musia domácnosti odovzdať do jedného mesiaca poukážky zhotoviteľom. Do 17. januára budúceho roka budú môcť podať žiadosť o preplatenie poukážky.

SIEA v tomto roku vyhlásila, respektíve ešte vyhlási celkovo dvanásť kôl projektu Zelená domácnostiam. V nich sa rozdelí zhruba 13,8 milióna eur. Agentúra odhaduje, že sa vydá okolo sedem tisíc poukážok na kúpu a inštaláciu obnoviteľného zdroja, ktorý vyrába elektrinu alebo teplo. Iba jedno kolo so sumou 1,2 milióna eur bolo určené pre domácnosti žijúce v Bratislavskom kraji.

Od spustenia projektu Zelená domácnostiam v decembri 2015 Slovenská inovačná a energetická agentúra preplatila z projektu financovaného prostredníctvom Operačného programu Kvalita životného prostredia vyše 9 600 poukážok v celkovej hodnote viac ako 21 miliónov eur. Ďalšie poukážky za štyri milióny eur už majú domácnosti k dispozícii.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame