Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Teplo
Ilustračné foto SITA
21. februára 2014 14:21 Energetika všeobecneSpotrebiteľ od vEnergetike.skSITA

V Tlmačoch budú mať teplo vyrobené z biomasy

Spoločnosť Tlmačská energetická uviedla do prevádzky kotolňu na biomasu. Obyvateľom Tlmáč by sa už onedlho mohli zníži náklady na vykurovanie.

Obyvatelia mesta Tlmače budú mať teplo vyrábané z biomasy. Spoločnosť Tlmačská energetická už uviedla do prevádzky novú centrálnu kotolňu na biomasu. „Táto nová investícia zabezpečí, že viac ako 90 % tepla bude v nasledujúcich rokoch vyrábaných z drevnej biomasy. Ukončí sa tým neekologická a neefektívna výroba tepla z hnedého uhlia a obmedzí sa výroba tepla zo zemného plynu, ktorý je najdrahším palivom,“ informovala spoločnosť.

Firma v uplynulom roku investovala do výmeny časti rozvodnej sústavy tepla a v investíciách plánuje pokračovať aj v tomto roku. „Prínosom týchto investícií pre obyvateľov mesta je zvýšenie kvality dodávky tepla, zvýšenie efektívnosti výroby a distribúcie tepla a zníženie ekologickej záťaže po ukončení spaľovania uhlia,“ dodala firma, ktorá sľubuje, že vďaka plánovaným investíciám môžu jej odberatelia očakávať v krátkodobom horizonte zníženie nákladov na vykurovanie.

Spoločnosť Tlmačská energetická, s. r. o. prevádzkuje systém centrálnej výroby a distribúcie tepla v meste Tlmače. Vykurovanie v meste prevzala od mája 2012. Spoločnosť prevádzkuje systém vykurovania v meste na základe nájomnej zmluvy. Jediným spoločníkom vo firme je akciová spoločnosť Národná energetická.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame