Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

V Strážskom nepostavia paroplyn, ale veľkú tepláreň

Ilustračné foto
Ilustračné foto energysnina.sk

Spoločnosť CPP Zemplín zmenila v Strážskom svoje plány. Namiesto 70 megawattového paroplynu sa chystá postaviť biomasovú tepláreň s tepelným výkonom 87 megawattov.

Spoločnosť CPP Zemplín sa nevzdala plánu postaviť energetický zdroj v Strážskom. Ešte pred zhruba troma rokmi plánovala firma postaviť na východe Slovenska za približne 54 miliónov eur paroplynový cyklus s výkonom 70 megawattov. Na tento projekt dostal podnik aj požehnanie od Ministerstva hospodárstva SR. Spomínaný projekt však nakoniec firma nezrealizovala. Zdalo sa, že sa jej energetické plány v Strážskom nenaplnia. Prišla však s novým projektom – s výstavbou biomasovej teplárne. Ani proti tomuto vynovenému projektu rezort hospodárstva nenamieta.

Aj teplo, aj elektrinu

„Spoločnosť CCP Zemplín už od nás v apríli tohto roka dostala na nový projekt osvedčenie o súlade investičného zámeru s dlhodobou koncepciou energetickej politiky,“ uviedol pre portál vEnergetike.sk zdroj z ministerstva, ktorý si neželal byť menovaný. Bez vydaného osvedčenia od ministerstva hospodárstva nemôže investor začať s výstavbou energetického zdroja. Plánovaná biomasová tepláreň by mala mať tepelný výkon 87 megawattov. Okrem tepla by mal energetický zdroj v Strážskom vyrábať aj elektrinu, keďže investor počíta s tým, že tento zdroj bude mať aj elektrický výkon na úrovni 40 megawattov. Zatiaľ nie je známe, koľko by mohol podnik CCP Zemplín do projektu investovať.

Spoločnosť CPP Zemplín so sídlom v Strážskom vznikla v roku 2011. Spoločníkmi vo firme sú spoločnosť TP2 tiež so sídlom v Strážskom a Energochemica SE so sídlom v Prahe. Za firmou TP2 sú taktiež Energochemica SE a bratislavská akciovka Energochemica Trading.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor vEnergetikeDátum 21. júna 2015 12:01

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...