Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto
Ilustračné foto energysnina.sk
21. júna 2015 12:01 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetikeSITA

V Strážskom nepostavia paroplyn, ale veľkú tepláreň

Spoločnosť CPP Zemplín zmenila v Strážskom svoje plány. Namiesto 70 megawattového paroplynu sa chystá postaviť biomasovú tepláreň s tepelným výkonom 87 megawattov.

Spoločnosť CPP Zemplín sa nevzdala plánu postaviť energetický zdroj v Strážskom. Ešte pred zhruba troma rokmi plánovala firma postaviť na východe Slovenska za približne 54 miliónov eur paroplynový cyklus s výkonom 70 megawattov. Na tento projekt dostal podnik aj požehnanie od Ministerstva hospodárstva SR. Spomínaný projekt však nakoniec firma nezrealizovala. Zdalo sa, že sa jej energetické plány v Strážskom nenaplnia. Prišla však s novým projektom – s výstavbou biomasovej teplárne. Ani proti tomuto vynovenému projektu rezort hospodárstva nenamieta.

Aj teplo, aj elektrinu

„Spoločnosť CCP Zemplín už od nás v apríli tohto roka dostala na nový projekt osvedčenie o súlade investičného zámeru s dlhodobou koncepciou energetickej politiky,“ uviedol pre portál vEnergetike.sk zdroj z ministerstva, ktorý si neželal byť menovaný. Bez vydaného osvedčenia od ministerstva hospodárstva nemôže investor začať s výstavbou energetického zdroja. Plánovaná biomasová tepláreň by mala mať tepelný výkon 87 megawattov. Okrem tepla by mal energetický zdroj v Strážskom vyrábať aj elektrinu, keďže investor počíta s tým, že tento zdroj bude mať aj elektrický výkon na úrovni 40 megawattov. Zatiaľ nie je známe, koľko by mohol podnik CCP Zemplín do projektu investovať.

Spoločnosť CPP Zemplín so sídlom v Strážskom vznikla v roku 2011. Spoločníkmi vo firme sú spoločnosť TP2 tiež so sídlom v Strážskom a Energochemica SE so sídlom v Prahe. Za firmou TP2 sú taktiež Energochemica SE a bratislavská akciovka Energochemica Trading.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Fuelcng SPP

Testovacie jazdy ukázali výhodnosť paliva LNG

10. decembra 2018 Plyn, Aktuality

SPP uskutočnil emisné testy a testovacie jazdy nákladných ťahačov na LNG. Zrealizované testovacie jazdy ukázali podľa manažéra projektu fuelCNG Petra Mozoláka ekonomickú výhodnosť použitia skvapalneného zemného plynu v nákladnej doprave.

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies