Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
VSD
Vľavo je Ing. Jaroslav Hrušč, riaditeľ Sieťového obchodu VSD, a.s.; vpravo primátor Sobraniec Pavol Džurina.
29. januára 2018 16:37 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skvEnergetike.sk/SITA

V Sobranciach zrekonštruujú elektroenergetické zariadenia

Východoslovenskí energetici preinvestujú v meste a v okolí 400 tisíc eur.

Spoločnosť Východoslovenská distribučná (VSD) preinvestuje v Sobranciach a jeho okolí počas troch rokov približne 400 tisíc eur. Investície sa dotknú predovšetkým napäťovej hladiny nízkeho napätia. „Cieľom investícií je kapacitne posilniť mesto, zrekonštruovať elektroenergetické zariadenia. Takisto je našou snahou, v prípadoch, kedy je to možné, ísť do podzemného variantu ukladania elektrického vedenia. Súčasťou je aj rozšírenie elektrickej siete v časti Komárovce,“ špecifikoval investície riaditeľ divízie Sieťový obchod Jaroslav Hrušč po podpise memoranda medzi mestom a spoločnosťou VSD.

Spokojné mesto

Mesto Sobrance štyristotisícovú investíciu víta. „Je veľmi málo investorov, ktorí sami ponúknu, že prispejú k rozvoju mesta. Sme veľmi radi, že sa nezabúda na východné Slovensko, ani na jeho okrajové časti. Pre nás je to cenné partnerstvo, keďže vďaka nemu aj Sobrance pribudnú do zoznamu miest pripravených na budúci rozvoj po stránke technickej infraštruktúry,“ uviedol primátor Sobraniec Pavol Džurina.

Dôležitá spolupráca

Východoslovenskí energetici pripomínajú, aká je spolupráca so samosprávami dôležitá. „Jednak kvôli efektivite, ale tiež, aby sa investície zosúladili časovo aj so samotným predmetom rekonštrukcie alebo výstavby elektroenergetického uzla, s rozvojovým plánom mesta. Naším cieľom je maximálne zosúladiť strategické zámery mesta a minimálne zachovať, ideálne ešte zlepšiť estetickú stránku. V tomto prípade hovorím najmä o stavbách na uliciach Tyršova a Tibavská. Tam demontujeme vzdušné vedenie a prejdeme na podzemný variant,“ konštatoval Hrušč.

Východoslovenská distribučná je energetická spoločnosť, ktorej hlavnou činnosťou je distribúcia elektriny vlastnou distribučnou sústavou až ku konečnému spotrebiteľovi. Vznikla v novembri 2005 a začala svoju činnosť v júli 2007, keď sa odčlenila od spoločnosti Východoslovenská energetika. Elektrinu distribuuje do viac ako 600 tisíc odberných miest. Jej materskou spoločnosťou je VSE Holding. Akcie VSE Holding vlastnia dvaja akcionári, 51 % akcií vlastní Slovenská republika, v mene ktorej koná Ministerstvo hospodárstva SR, 49 % akcií vlastní spoločnosť innogy International Participations N.V.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Uhlie bane

Uhlie pomaly končí, tvrdí analytička

26. marca 2019 Elektrina, Aktuality

Útlm výroby uhoľnej energie sa výrazne prejavuje aj na cene komodity. Kým v januári 2011 cena uhlia dosahovala 139 amerických dolárov za metrickú tonu, v súčasnosti sa pohybuje na úrovni 90 dolárov.

Odporúčame