V Snine budú vyrábať teplo nové kogeneračné jednotky

27. júna 2013 14:32

Obyvatelia Sniny budú dostávať teplo vyrobené v nových kogeneračných jednotkách. Ich inštaláciu v teplárni Snina Energy za viac ako tri milióny eur v súčasnosti dokončila spoločnosť Tenergo Slovensko, a.s., ktorá patrí do skupiny GGE. Výkon kogeneračných jednotiek predstavuje viac ako tritisíc kilowattov. „Inštalované jednotky predstavujú ekologické a úsporné technologické zariadenia,“ uviedla marketingová riaditeľka GGE Miriam Oravkinová.

Elektráreň Snina
Ilustračné foto energysnina.sk

Kogeneračné jednotky sú zariadenia, ktoré vyrábajú elektrickú energiu a teplo vysoko účinným spaľovaním zemného plynu. Vyrobená elektrická energia bude predávaná do distribučnej siete. „Zvyšovanie efektivity výroby a využitia palív je nevyhnutné. Je to jediný spôsob ako udržať stabilné ceny energií,“ konštatovala Oravkinová.

Skupina GGE, ktorá je členom skupiny Grafobal Group, patrí na Slovensku medzi významných hráčov v oblasti výroby a predaja elektriny, dodávky tepla, a pri predaji plynu. Na Slovensku prevádzkuje viaceré výrobné zdroje, napríklad v Považskej Bystrici, Dunajskej Strede, či Snine. Prostredníctvom dcérskych spoločnosti prevádzkuje tepelné hospodárstva v Považskej Bystrici, Dunajskej Strede, Snine, Želiezovciach, či Devínskej Novej Vsi. Spoločnosť Elgas, ktorá je súčasťou GGE, je zároveň tretím najväčším dodávateľom plynu na Slovensku.

Súvisiace témy:


Čo si o tom myslíte?