Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

V Snine budú vyrábať teplo nové kogeneračné jednotky

Elektráreň Snina
Ilustračné foto energysnina.sk

Obyvatelia Sniny budú dostávať teplo vyrobené v nových kogeneračných jednotkách. Ich inštaláciu v teplárni Snina Energy za viac ako tri milióny eur v súčasnosti dokončila spoločnosť Tenergo Slovensko, a.s., ktorá patrí do skupiny GGE. Výkon kogeneračných jednotiek predstavuje viac ako tritisíc kilowattov. „Inštalované jednotky predstavujú ekologické a úsporné technologické zariadenia,“ uviedla marketingová riaditeľka GGE Miriam Oravkinová.

Kogeneračné jednotky sú zariadenia, ktoré vyrábajú elektrickú energiu a teplo vysoko účinným spaľovaním zemného plynu. Vyrobená elektrická energia bude predávaná do distribučnej siete. „Zvyšovanie efektivity výroby a využitia palív je nevyhnutné. Je to jediný spôsob ako udržať stabilné ceny energií,“ konštatovala Oravkinová.

Skupina GGE, ktorá je členom skupiny Grafobal Group, patrí na Slovensku medzi významných hráčov v oblasti výroby a predaja elektriny, dodávky tepla, a pri predaji plynu. Na Slovensku prevádzkuje viaceré výrobné zdroje, napríklad v Považskej Bystrici, Dunajskej Strede, či Snine. Prostredníctvom dcérskych spoločnosti prevádzkuje tepelné hospodárstva v Považskej Bystrici, Dunajskej Strede, Snine, Želiezovciach, či Devínskej Novej Vsi. Spoločnosť Elgas, ktorá je súčasťou GGE, je zároveň tretím najväčším dodávateľom plynu na Slovensku.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 27. júna 2013 14:32

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...