Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Slovnaft rafinéria
Nová logistická prevádzka závodu na výrobu nízkohustotného polyetylénu. Slovnaft
20. augusta 2015 10:35 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetikeSITA

V Slovnafte odstavujú etylénovú jednotku

Rafinéria Slovnaft pre potrebu opravy odstavuje etylénovú jednotku, čo môže sprevádzať zvýšený hluk aj zadymenie. Zároveň bude prečisťovať vysokotlakové potrubie na novej linke.

Bratislavská rafinéria Slovnaft plánuje v nasledujúcich dňoch práce, ktoré budú sprevádzané vyššou hladinou hluku či spaľovaním uhľovodíkov. Ide o odstavenie etylénovej jednotky kvôli poruche, ktorú nie je možné odstrániť za chodu zariadenia. Dvojtýždňová technologická odstávka začne podľa hovorcu Slovnaftu Antona Molnára vo štvrtok 20. augusta 2015 a do 22. augusta 2015 ju bude sprevádzať zvýšená hladina hluku a spaľovanie uhľovodíkov na poľných horákoch so sprievodným zadymením.

Štandardný a bezpečný proces

„Jedná sa o štandardný a bezpečný proces súvisiaci s odstavením výrobného zariadenia,“ konštatoval Molnár s tým, že intenzívne spaľovanie možné očakávať dňa 20. augusta 2015 v čase od 8:00 do 15:00, kým následne do polnoci 22. augusta 2015 bude spaľovanie miernejšie. Viac informácií o činnosti poľných horákov, hluku a ďalších sprievodných javoch rafinérie nájdete na tejto stránke.

Opätovný nábeh etylénovej jednotky v Slovnafte očakávajú na prelome augusta a septembra.

O postupe pri budovaní nového závodu na výrobu nízkohustotného polyetylénu sme informovali aj v tomto článku:

Slovnaft pomaly finišuje s 300 miliónovou investíciou

Čistenie potrubia v novej jednotke

Od 20. augusta do 21. augusta tohto roku sa bude v bratislavskej rafinérii taktiež čistiť vysokotlakové parné potrubie v súvislosti s nábehom novej výrobnej jednotky LDPE 4. Podľa Molnára ide o štandardný kontrolovaný proces, pri ktorom je potrubie prefukované vysokotlakovou parou z dôvodu jeho prečistenia a zabezpečenia bezpečnej prevádzky. Čistenie sprevádza zvýšená hladina hluku.

„Za prípadné nepríjemnosti a zníženie komfortu sa obyvateľom ospravedlňujeme. Cieľom spoločnosti Slovnaft je skrátiť negatívne vplyvy činností znižujúcich pohodlie obyvateľov na nevyhnutné minimum,“ dodal Molnár.

Skupina Slovnaft je integrovanou rafinérsko-petrochemickou skupinou. Kľúčovou spoločnosťou skupiny je Slovnaft, a.s., ktorá sa zaoberá najmä spracovaním ropy a veľkoobchodným a maloobchodným predajom pohonných látok. Slovnaft prevádzkuje na Slovensku sieť 212 čerpacích staníc. Skupina Slovnaft je členom medzinárodnej skupiny MOL.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame