Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Atómová elektráreň Mochovce
Montážne práce na strojovni 3. bloku seas.sk
6. apríla 2014 14:11 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

V Mochovciach začali so skúškami rozvádzačov

Rozvádzače vysokého napätia zabezpečujú napájanie dôležitých bezpečnostných systémov.

Slovenské elektrárne začali s funkčnými skúškami rozvádzačov vysokého napätia na dostavovaných blokoch Atómovej elektrárne Mochovce. Ako informovala hovorkyňa Slovenských elektrární Janka Burdová, funkčné skúšky sa vykonávajú za účelom overenia korektného fungovania všetkých ochranných funkcií skúšaného zariadenia. „Rozvádzače vysokého napätia zabezpečujú napájanie dôležitých bezpečnostných systémov,“ dodala Burdová. Po ukončení funkčných skúšok sa šesť kilovoltové rozvádzače oživia a odovzdajú sa do odbornej obsluhy.

Výstavba tretieho a štvrtého mochoveckého jadrového bloku si vyžiada 3,8 mld. eur. Dostavba tretieho bloku by sa mala ukončiť na konci tohto roka, štvrtého bloku v roku 2015. Nové jadrové bloky v Mochovciach budú mať približne tisíc megawattov.

Jadrové bloky dostavujú Slovenské elektrárne, ktoré sú najväčším výrobcom elektriny na Slovensku a druhým najväčším výrobcom elektriny v strednej a východnej Európe. Prevádzkujú 5 737 megawattov inštalovaného výkonu. Sú prevádzkovateľom dvoch jadrových elektrární, dvoch tepelných elektrární a 34 vodných elektrární. Vlastníkmi akcií Slovenských elektrární sú Fond národného majetku SR, ktorý kontroluje 34-percentný podiel a talianska spoločnosť Enel SpA, ktorá má 66 % akcií. Taliansky investor vstúpil do Slovenských elektrární v apríli 2006.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame