Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto
Ilustračné foto freedigitalphotos.net
17. novembra 2015 11:13 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

V Leviciach chcú postaviť elektráreň na plyn

Spoločnosť Energosystémy plánuje investovať do nového energocentra v levickom priemyselnom parku zhruba tri milióny eur.

V Leviciach by mal vyrásť nový energetický zdroj. Spoločnosť Energosystémy plánuje postaviť v priemyselnom parku energocentrum na výrobu elektriny a tepla na báze vysokoúčinnej kombinovanej výroby. Do výstavby chce firma investovať zhruba tri milióny eur. „Výstavbou energocentra sa rieši výroba elektriny pre potreby priemyselného závodu s logistickým centrom pre intenzívne pestovanie potravín skleníkovou výrobou,“ uviedla spoločnosť vo svojom investičnom zámere, ktorý už predložila na posúdenie vplyvov na životné prostredie (EIA).

Výrobu energií zabezpečí päť kogeneračných jednotiek, ktoré budú spaľovať zemný plyn. „Kogeneračné jednotky nebudú zapojené do žiadnej distribučnej siete. Budú pracovať v ostrovnej prevádzke,“ dodal investor. S výstavbou energocentra s inštalovaným výkonom šesť megawattov by chcela firma začať už v tomto roku, a v budúcom roku by ho chcela uviesť do prevádzky.

Spoločnosť Energosystémy patrí do skupiny Bencot Group. Ide o projektovo orientovanú skupinu. Jej vznik nadväzuje na rozdelenie spoločnosti Pro Partners Holding v roku 2008. Zameriava sa na developerské projekty a správu a vymáhanie pohľadávok.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame