Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bohunice Jaslovské atómová elektráreň SE
Večerný pohľad na závod Atómové elektrárne Bohunice SITA
24. októbra 2018 15:10 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSE

V bohunickej jadrovke bude havarijné cvičenie

Vo štvrtok 25. októbra 2018 sa spustia sirény systému varovania a vyrozumenia s reálnymi akustickými signálmi varovania.

Slovenské elektrárne zrealizujú vo štvrtok 25. októbra celoareálové havarijné cvičenie v lokalite Atómových elektrární Bohunice V2.

Cvičenie má za cieľ preveriť pripravenosť personálu lokality zvládať radiačné udalosti, ako aj súčinnosť so štátnou správou a samosprávou v ochrannom pásme AE Bohunice. Koná sa v súlade so schváleným harmonogramom havarijných cvičení a zákonom o civilnej ochrane obyvateľstva.

Na území elektrárne sa doobeda počas tohto cvičenia spustia sirény systému varovania a vyrozumenia s reálnymi akustickými signálmi varovania. Cvičenie bude na území elektrárne V2 vyhlásené spustením dvojminútového kolísavého tónu sirén a hovorenou informáciou „Pozor cvičenie“ a „Pozor, radiačné ohrozenie“. Ukončenie cvičenia bude oznámené dvojminútovým stálym tónom sirén a informáciou „Koniec ohrozenia“.

Jadrovej bezpečnosti a súvisiacej príprave personálu sa v Slovenských elektrárňach venuje najvyššia pozornosť, havarijné cvičenia a nácviky havarijnej komisie sa konajú počas celého roka. Na priebeh cvičení dozerajú aj inšpektori Úradu jadrového dozoru SR.

Zdroj: Slovenské elektrárne, a.s.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame