Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bohunice
Atómová elektráreň Bohunice seas.sk
8. decembra 2017 17:09 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skvEnergetike.sk

V bohunickej jadrovej elektrárni sa situácia upokojila

Slovenské elektrárne sa s nespokojnými zamestnancami dohodli na zavedení osobitného príplatku za držbu preukazu osobitnej odbornej spôsobilosti.

V Jadrovej elektrárni V2 v Jaslovských Bohuniciach vyriešili problémy s výpoveďami niektorých zamestnancov obsluhy blokových dozorní. Ako uviedol pre portál vEnergetike.sk hovorca Slovenských elektrární Miroslav Šarišský, všetci zamestnanci operatívno-technického personálu blokových dozorní jadrovej elektrárne Bohunice, ktorí podali individuálne výpovede, ich v piatok stiahli.

„Reflektovali sme na požiadavku na zvýšenie platov predovšetkým zavedením osobitného príplatku za držbu preukazu o osobitnej odbornej spôsobilosti podľa atómového zákona, ktorá je špecifickou podmienkou pre výkon týchto povolaní. Vzhľadom na komplikovanú ekonomickú situáciu, v ktorej sa naša spoločnosť momentálne nachádza, bol tento výsledok jediným riešením umožňujúcim aj naďalej prevádzkovať elektráreň bez obmedzovania prevádzky, strát na výrobe, nepriaznivého vplyvu na ostatných zamestnancov a tretie strany,“ konštatoval Šarišský.

V posledný októbrový deň podali niektorí zamestnanci obsluhy blokových dozorní Jadrovej Elektrárne V2 v Jaslovských Bohuniciach výpoveď. Požadovali 30-percentné zvýšenie základných miezd. Slovenské elektrárne to považovali za neprimerané vzhľadom na to, že platy spomínaných zamestnancov dosahujú 2,5 až 3,7 násobok priemernej mesačnej mzdy na Slovensku.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame