Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Oze siea
pixabay.com Ilustračné foto
14. mája 2017 13:49 Energetika všeobecneSpotrebiteľ od vEnergetike.skSITA

V utorok bude štát rozdávať dotácie na fotovoltiku

Slovenská inovačná a energetická agentúra v deviatom kole vyčlenila 900 tisíc eur.

V utorok sa budú môcť slovenské domácnosti znova uchádzať o štátnu podporu na kúpu a inštaláciu malého obnoviteľného zdroja energií (OZE). Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) v deviatom kole vyčlenila 900 tisíc eur. Podporené budú fotovoltické panely. „Pôvodne plánovanú alokáciu na toto kolo sme navýšili o 250 tisíc eur. Celkom by podľa doterajšej priemernej výšky podpory pri fotovoltických inštaláciách mohlo byť vydaných 330 poukážok,“ uviedol vedúci oddelenia komunikácie SIEA Stanislav Jurikovič.

Zmeny v podmienkach

Okrem osobitných podmienok deviateho kola upozorňuje agentúra aj na aktualizované všeobecné podmienky projektu. „K poslednej úprave všeobecných podmienok sme pristúpili, najmä preto, aby sme preventívne v budúcnosti eliminovali akúkoľvek motiváciu používať neštandardné praktiky. V podmienkach je v tejto súvislosti uvedené, že domácnosť má žiadosti o poukážky vypĺňať bez použitia automatizovaného vyplnenia alebo odoslania, čo i len v časti procesu,“ vysvetlil Jurikovič.

Pri vypĺňaní formulára žiadosti oprávnený žiadateľ potvrdzuje, že sú mu známe podmienky projektu a vo viacerých prípadoch musí vyhlásiť, že podmienky spĺňa. „Očakáva sa preto, že žiadosť vyplní samotný žiadateľ. Ak na tento úkon domácnosť splnomocní niekoho iného a pri vypĺňaní žiadosti budú porušené všeobecné podmienky projektu alebo zmluvy, dôsledky bude niesť domácnosť,“ zdôraznil Jurikovič.

Tento rok 15 miliónov

V rámci všetkých tohtoročných kôl majú byť tento rok na podporu inštalácie štyroch druhov “zelených“ zariadení vydané poukážky v celkovej výške 15 miliónov eur. „Po najbližšom kole bude uvoľnená viac ako tretina z tejto sumy,“ konštatoval Jurikovič.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame