Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

V utorok bude štát rozdávať dotácie na fotovoltiku

Oze siea
pixabay.com Ilustračné foto

Slovenská inovačná a energetická agentúra v deviatom kole vyčlenila 900 tisíc eur.

V utorok sa budú môcť slovenské domácnosti znova uchádzať o štátnu podporu na kúpu a inštaláciu malého obnoviteľného zdroja energií (OZE). Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) v deviatom kole vyčlenila 900 tisíc eur. Podporené budú fotovoltické panely. „Pôvodne plánovanú alokáciu na toto kolo sme navýšili o 250 tisíc eur. Celkom by podľa doterajšej priemernej výšky podpory pri fotovoltických inštaláciách mohlo byť vydaných 330 poukážok,“ uviedol vedúci oddelenia komunikácie SIEA Stanislav Jurikovič.

Zmeny v podmienkach

Okrem osobitných podmienok deviateho kola upozorňuje agentúra aj na aktualizované všeobecné podmienky projektu. „K poslednej úprave všeobecných podmienok sme pristúpili, najmä preto, aby sme preventívne v budúcnosti eliminovali akúkoľvek motiváciu používať neštandardné praktiky. V podmienkach je v tejto súvislosti uvedené, že domácnosť má žiadosti o poukážky vypĺňať bez použitia automatizovaného vyplnenia alebo odoslania, čo i len v časti procesu,“ vysvetlil Jurikovič.

Pri vypĺňaní formulára žiadosti oprávnený žiadateľ potvrdzuje, že sú mu známe podmienky projektu a vo viacerých prípadoch musí vyhlásiť, že podmienky spĺňa. „Očakáva sa preto, že žiadosť vyplní samotný žiadateľ. Ak na tento úkon domácnosť splnomocní niekoho iného a pri vypĺňaní žiadosti budú porušené všeobecné podmienky projektu alebo zmluvy, dôsledky bude niesť domácnosť,“ zdôraznil Jurikovič.

Tento rok 15 miliónov

V rámci všetkých tohtoročných kôl majú byť tento rok na podporu inštalácie štyroch druhov “zelených“ zariadení vydané poukážky v celkovej výške 15 miliónov eur. „Po najbližšom kole bude uvoľnená viac ako tretina z tejto sumy,“ konštatoval Jurikovič.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 14. mája 2017 13:49Zdroj SITA
K téme ,

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...