Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Utorok priniesol nárast cien ropy

Ropa ceny
Ilustračné foto. Victor Habbick/FreeDigitalPhotos.net

Britská ropa Brent posilnila o 82 centov na 86,22 USD za barel. Ľahká americká ropa zdražela o 10 centov na 82,81 USD za barel po tom, ako počas skoršieho obchodovania posilnila na 84,05 USD za barel.

Ceny ropy v utorok posilnili. K rastu prispeli najmä údaje, podľa ktorých čínsky dopyt v septembri oproti augustu vzrástol viac, ako sa pôvodne očakávalo, a to o 6,2 % na 10,3 mil. barelov za deň, čo je najvyššie od februára. Zásoby americkej ropy sa v minulom týždni zvýšili, keďže rafinérie udržali svoju produkciu na stabilnej úrovni, zatiaľ čo zásoby benzínu klesli. Vyplýva to zo správy, ktorú v utorok zverejnil Americký ropný inštitút (API). Oficiálnu správu o stave zásob zverejní Federálny úrad pre energetiku (EIA) v stredu. Britská ropa Brent posilnila o 82 centov na 86,22 USD za barel. Ľahká americká ropa zdražela o 10 centov na 82,81 USD za barel po tom, ako počas skoršieho obchodovania posilnila na 84,05 USD za barel.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 22. októbra 2014 9:23

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...