Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ušetriť na plyne a na elektrine je cieľom každého zákazníka

ZSE Nikoleta Krecháčová
Vedúca úseku korporátneho predaja v ZSE Ing. Nikoleta Krecháčová. ZSE

Viesť tímy obchodníkov, ktorí sa starajú o najväčších odberateľov elektriny a plynu na Slovensku je náročná úloha. Ing. Nikoleta Krecháčová, vedúca úseku korporátneho predaja v ZSE, to zvláda s prehľadom a s úsmevom na tvári. Prezradila nám, čo je najväčšou konkurenčnou výhodou spoločnosti, kde pracuje už štvrtý rok.

Patríte stále medzi najväčších dodávateľov elektriny a plynu na Slovensku. V čom je vaša výhoda?

Darí sa nám nielen vďaka výhodnej elektrine a plynu, ale rovnako dôležitý je aj náš individuálny prístup. Naším zámerom je mať odborníkov na každý typ podnikania, aby sme zákazníkom rozumeli a vedeli tak flexibilne riešiť ich každodenné požiadavky. Zákazníci z rôznych oblastí podnikania majú odlišné potreby, ktorým sa snažíme maximálne vyhovieť. Prispôsobujeme tomu aj interné procesy a rozširujeme portfólio služieb.

O akých službách je konkrétne reč?

Uvedomujeme si, že snahou každého zákazníka je znižovanie nákladov na energie, a preto prinášame individuálne produkty v rámci oboch komodít. Ako dodávateľ plynu ponúkame aj zľavu 30 % na revíziu plynových zariadení, ktorá je pre firmy povinná zo zákona. Okrem toho poskytujeme aj energetický certifikát za bezkonkurenčnú trhovú cenu a energetický audit. O veľkých firemných zákazníkov sa starajú Key Account Manageri a Account Manageri, ktorí zabezpečujú každodenný servis. Som si istá, že aj to je jeden z dôvodov, prečo sa k nám zákazníci vracajú.

V dnešnej dobe však nestačí „len“ reagovať na potreby trhu, ktorým hýbu najmä inovácie. Ako pristupujete k tejto otázke?

Ilustračné foto.
ZSE
Ako prvý dodávateľ energií sme začali ponúkať e-faktúru. Od januára tohto roku sme redizajnovali papierovú faktúru. Pripravujeme aj viaceré aplikácie, ktoré pomôžu zákazníkom riešiť požiadavky súvisiace s dodávkou elektriny a plynu alebo s bežnou administratívou. Zmenami prechádza aj portál ElektroWeb s cieľom zabezpečiť väčšiu prehľadnosť a interaktivitu. Súčasťou nášho inovatívneho prístupu je aj rozvoj infraštruktúry pre elektromobily. V spolupráci s našimi zákazníkmi sa nám úspešne darí rozširovať sieť nabíjacích staníc.

ZSE sa už roky stará o podporu regiónu aj mimo západoslovenského územia.

Áno, vďaka Nadačnému fondu ZSE Živá energia sme doteraz pomohli viac ako 60 projektom v rámci celého Slovenska v celkovej hodnote 300 000 eur. Spomeniem napríklad solárne laboratórium v Krajskej hvezdárni a v planetáriu Maximiliána Hella v Žiari nad Hronom, vybavenie divadelného štúdia Stanice Záriečie v Žiline sprchami a toaletami so solárnym ohrevom vody, nainštalovanie úsporného osvetlenia v požiarom zničenom kaštieli v Krásnej Hôrke a v kaštieli Betliar či optimalizáciu verejného osvetlenia v záujme zníženia energetickej náročnosti a nákladov na jeho prevádzku v obci Háj, okres Košice.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PRDátum 20. mája 2014 6:00
K téme

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...