Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Emisie povolenky
Ilustračné foto pixabay.com
10. októbra 2017 14:06 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

USA zrušia Obamov plán čistej energie

Plán čistej energie bývalého prezidenta Baracka Obamu zaviazal tepelné elektrárne znížiť do roku 2030 škodlivé emisie o 32 % v porovnaní so stavom z roku 2005.

Spojené štáty americké zrušia ďalšie opatrenie bývalého prezidenta Baracka Obamu, ktoré malo prinútiť uhoľné elektrárne znížiť emisie skleníkových plynov. Oznámil to v pondelok šéf federálnej Agentúry pre ochranu životného prostredia (EPA) Scott Pruitt. Obama nastavil emisné štandardy, ktoré nie je možné realisticky splniť, čím prekročil svoje právomoci v zmysle federálnych zákonov, uviedol Pruitt počas návštevy štátu Kentucky. Úlohou EPA a iných federálnych agentúr nie je „vyhlasovať vojnu odvetviam našej ekonomiky“, dodal šéf EPA. Rozhodnutie má Pruitt formálne potvrdiť v utorok.

Obamov plán čistej energie zaviazal tepelné elektrárne znížiť do roku 2030 škodlivé emisie o 32 % v porovnaní so stavom z roku 2005. Účinnosť plánu vlani zastavil Najvyšší súd na základe žalôb uhoľných spoločností a viacerých republikánskych štátov. K žalobe sa pripojil aj Pruitt, ktorý v tom čase pôsobil ako generálny prokurátor štátu Oklahoma. Šéf EPA, ako aj prezident Donald Trump odmietajú názor, že emisie z fosílnych palív sú hlavnou príčinou globálnych klimatických zmien.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame