Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba
Ilustračné foto SITA/AP
1. decembra 2016 9:44 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

USA s nižšími zásobami ropy

Dovoz ropy na americký trh sa minulý týždeň oproti predošlému týždňu znížil o 30 tis. barelov denne a bol v priemere na úrovni 7,5 mil. barelov denne.

Komerčné zásoby ropy v USA minulý týždeň klesli o 0,9 mil. barelov na úroveň 488,1 mil. barelov. Zásoby benzínu v krajine v týždni končiacom sa 25. novembra sa však zvýšili o 2,1 mil. barelov. Informoval o tom na svojej internetovej stránke americký Federálny úrad pre energetiku (EIA) v pravidelnej týždňovej správe.

Dovoz ropy do USA sa minulý týždeň oproti predchádzajúcemu týždňu znížil o 30 tis. barelov denne a bol v priemere na úrovni 7,5 mil. barelov denne. Počas uplynulých štyroch týždňov sa však import ropy do krajiny medziročne zvýšil o 5,3 percenta na úroveň 7,7 mil. barelov ropy denne.

Americké rafinérie podľa údajov EIA minulý týždeň v priemere spracovali 16,3 mil. barelov ropy denne. Oproti predchádzajúcemu týždňu to bol pokles o 114 tis. barelov denne. Rafinérie svoju prevádzkovú kapacitu využívali na 89,8 percenta. Produkcia benzínu sa minulý týždeň zvýšila a bola v priemere na úrovni 10 mil. barelov denne.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame