USA s nižšími zásobami ropy

1. decembra 2016 9:44
SITA

Dovoz ropy na americký trh sa minulý týždeň oproti predošlému týždňu znížil o 30 tis. barelov denne a bol v priemere na úrovni 7,5 mil. barelov denne.

Ropa ťažba
Ilustračné foto SITA/AP

Komerčné zásoby ropy v USA minulý týždeň klesli o 0,9 mil. barelov na úroveň 488,1 mil. barelov. Zásoby benzínu v krajine v týždni končiacom sa 25. novembra sa však zvýšili o 2,1 mil. barelov. Informoval o tom na svojej internetovej stránke americký Federálny úrad pre energetiku (EIA) v pravidelnej týždňovej správe.

Dovoz ropy do USA sa minulý týždeň oproti predchádzajúcemu týždňu znížil o 30 tis. barelov denne a bol v priemere na úrovni 7,5 mil. barelov denne. Počas uplynulých štyroch týždňov sa však import ropy do krajiny medziročne zvýšil o 5,3 percenta na úroveň 7,7 mil. barelov ropy denne.

Americké rafinérie podľa údajov EIA minulý týždeň v priemere spracovali 16,3 mil. barelov ropy denne. Oproti predchádzajúcemu týždňu to bol pokles o 114 tis. barelov denne. Rafinérie svoju prevádzkovú kapacitu využívali na 89,8 percenta. Produkcia benzínu sa minulý týždeň zvýšila a bola v priemere na úrovni 10 mil. barelov denne.

Odporúčané články

Súvisiace témy:


Čo si o tom myslíte?