Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vedenie elektrina elektrická energia
Ilustračné foto pixabay.com
20. decembra 2016 13:15 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

ÚRSO naučí Kubáncov regulovať energetiku

Kubánska strana má podľa šéfa ÚRSO Jozefa Holjenčíka záujem o skúsenosti slovenského regulátora najmä v oblasti fungovania princípov regulácie, ktoré môžu byť aplikované na Kube.

Kuba má záujem o slovenské skúsenosti v oblasti regulácie energetiky. Predseda Úradu pre reguláciu sieťových odvetví Jozef Holjenčík v Havane rokoval s predstaviteľmi kubánskeho Energoimportu, organizácií INEL, UNE, dispečingu riadenia sústavy, ako aj s predstaviteľmi kubánskeho ministerstva energetiky a baníctva. „Črtá sa reálna spolupráca v oblasti energetiky medzi Slovenskom a Kubou. Je zaväzujúce, že kubánska strana si hneď na úvod vyslovene vyžiadala spoluprácu s naším ÚRSO, a to na základe výborných referencií, ktoré naši odborníci už vo svete majú,“ zdôraznil Holjenčík.

Kubánska strana má podľa neho záujem o skúsenosti slovenského regulátora najmä v oblasti fungovania princípov regulácie, ktoré môžu byť aplikované na Kube. „Otvorene som v rámci diskusie upozornil na niektoré slabé miesta energetickej koncepcie Kuby a zároveň ponúkol našu pomoc. Kubánskej strane vieme poskytnúť svojich najlepších odborníkov,“ dodal Holjenčík. Kubánskym partnerom úrad ponúka napríklad skúsenosti, ktoré jeho experti získali pri praktickej implementácii európskej legislatívy v oblasti využívania obnoviteľných zdrojov energie.

„Predbežná odborná pomoc pre Kubu by sa mohla týkať oblastí ako analýza nákladov v jednotlivých častiach elektroenergetickej sústavy, vytvorenie energetickej politiky rešpektujúcej štátne vlastníctvo, či zavedenie systému cenotvorby pre oblasť obnoviteľných zdrojov,“ uzavrel Holjenčík.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame