Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Upravený zisk firmy Shell sa v druhom kvartáli viac ako strojnásobil

Shell
Ilustračné foto. SITA/AP

Zisk firmy po úprave o zmeny hodnoty zásob a po vylúčení jednorazových položiek za apríl až jún medziročne stúpol na 3,6 mld. USD.

Zisk britsko-holandskej ropnej a plynárenskej spoločnosti Royal Dutch Shell sa v druhom kvartáli viac ako strojnásobil, keďže profitovala zo znižovania nákladov a zotavovania cien ropy. Energetický gigant informoval, že jeho zisk po úprave o zmeny hodnoty zásob a po vylúčení jednorazových položiek za apríl až jún stúpol na 3,6 mld. USD z úrovne 1,05 mld. USD, na ktorej bol v rovnakom období minulého roka. Čistý zisk stúpol o 31 percent na 1,55 mld. USD.

Generálny riaditeľ spoločnosti Shell Ben van Beurden povedal, že zisk odzrkadľuje reštrukturalizačný program firmy a prevzatie producenta zemného plynu, spoločnosti BG Group. Firma ďalej informovala, že jej cash flow z prevádzkových činnosti bol v druhom kvartáli na úrovni 11,3 mld. USD. Shell prostredníctvom dividend svojim akcionárom v druhom štvrťroku vyplatil celkovo 3,9 mld. USD.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 27. júla 2017 14:03Zdroj SITA

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...