Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Český Unipetrol s miliardovým ziskom

Unipetrol
Rafinéria spoločnosti Unipetrol. Unipetrol

Prevádzkový zisk firmy za apríl až jún pred úrokmi, zdanením a odpismi bol na úrovni 4,58 mld. českých korún.

Česká rafinérska spoločnosť Unipetrol za druhý štvrťrok vykázala prevádzkový zisk pred úrokmi, zdanením a odpismi v sume 4,58 mld. českých korún (CZK). Čistý zisk firmy za apríl až jún je na úrovni 3,1 mld. CZK. Unipetrol o tom informoval vo štvrtok na svojej internetovej stránke. Tržby spoločnosti medziročne oslabili o 37 % na 20,55 mld. CZK v dôsledku nižších cien ropy.

V rámci rafinérskeho a petrochemického segmentu Unipetrol v druhom kvartáli dosiahol prevádzkový zisk pred úrokmi, zdanením a odpismi vo výške 4,398 mld. CZK. Rafinérska časť spoločnosti v druhom štvrťroku dosiahla zvýšenie objemu predaja produktov o 4 % na úroveň 1,515 mil. ton. Týkalo sa to predovšetkým predaja petrochemických surovín a palív.

Maloobchodný segment Unipetrolu počas apríla až júna dosiahol prevádzkový zisk v sume 174 mil. CZK, čo znamená, že medziročne stúpol o 51 mil. CZK. Dosiahol to hlavne vďaka vyššiemu predaju pohonných hmôt, ale ja vďaka zlepšeniu palivových marží.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 21. júla 2016 11:23Zdroj SITA

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...