Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Unipetrol
Rafinéria spoločnosti Unipetrol. Unipetrol
21. júla 2016 11:23 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Český Unipetrol s miliardovým ziskom

Prevádzkový zisk firmy za apríl až jún pred úrokmi, zdanením a odpismi bol na úrovni 4,58 mld. českých korún.

Česká rafinérska spoločnosť Unipetrol za druhý štvrťrok vykázala prevádzkový zisk pred úrokmi, zdanením a odpismi v sume 4,58 mld. českých korún (CZK). Čistý zisk firmy za apríl až jún je na úrovni 3,1 mld. CZK. Unipetrol o tom informoval vo štvrtok na svojej internetovej stránke. Tržby spoločnosti medziročne oslabili o 37 % na 20,55 mld. CZK v dôsledku nižších cien ropy.

V rámci rafinérskeho a petrochemického segmentu Unipetrol v druhom kvartáli dosiahol prevádzkový zisk pred úrokmi, zdanením a odpismi vo výške 4,398 mld. CZK. Rafinérska časť spoločnosti v druhom štvrťroku dosiahla zvýšenie objemu predaja produktov o 4 % na úroveň 1,515 mil. ton. Týkalo sa to predovšetkým predaja petrochemických surovín a palív.

Maloobchodný segment Unipetrolu počas apríla až júna dosiahol prevádzkový zisk v sume 174 mil. CZK, čo znamená, že medziročne stúpol o 51 mil. CZK. Dosiahol to hlavne vďaka vyššiemu predaju pohonných hmôt, ale ja vďaka zlepšeniu palivových marží.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame