Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Unipetrol v druhom štvrťroku so stratou

Rafinéria spoločnosti Unipetrol
Rafinéria spoločnosti Unipetrol. Unipetrol

Do straty českú ropnú firmu stiahlo zníženie hodnoty aktív v rafinérskom segmente o 4,72 mld. CZK.

Česká ropná spoločnosť Unipetrol v druhom štvrťroku tohto roka vykázala čistú stratu 3,49 mld. CZK. Do straty ju stiahlo nečakané zníženie hodnoty aktív v rafinérskom segmente o 4,72 mld. CZK. Spoločnosť tento krok v stredu zdôvodnila pretrvávajúcimi nadbytočnými kapacitami v rafinérskom sektore. Bez zaúčtovania zníženej hodnoty majetku by firma podľa vlastných údajov vykázala v druhom kvartáli čistý zisk 346 mil. CZK. V petrochemickej divízii Unipetrol v sledovanom období dosiahol zisk 856 mil. CZK. Príjmy spoločnosti Unipetrol v druhom kvartáli poskočili o 31 % na 32,4 mld. CZK.

Majiteľ Unipetrolu, najväčšia poľská ropná spoločnosť PKN Orlen, v druhom kvartáli vykázala rekordnú stratu 5,2 mld. PLN. Firma odpísala aktíva za zhruba 5 mld. PLN, z toho 4,2 mld. v litovskej divízii Orlen Lietuva. Skupina v stredu informovala, že ak sa budú makroekonomické podmienky zhoršovať, je pripravená problémovú divíziu dočasne zatvoriť.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...