Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Rafinéria spoločnosti Unipetrol
Rafinéria spoločnosti Unipetrol. Unipetrol
23. júla 2014 9:51 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Unipetrol v druhom štvrťroku so stratou

Do straty českú ropnú firmu stiahlo zníženie hodnoty aktív v rafinérskom segmente o 4,72 mld. CZK.

Česká ropná spoločnosť Unipetrol v druhom štvrťroku tohto roka vykázala čistú stratu 3,49 mld. CZK. Do straty ju stiahlo nečakané zníženie hodnoty aktív v rafinérskom segmente o 4,72 mld. CZK. Spoločnosť tento krok v stredu zdôvodnila pretrvávajúcimi nadbytočnými kapacitami v rafinérskom sektore. Bez zaúčtovania zníženej hodnoty majetku by firma podľa vlastných údajov vykázala v druhom kvartáli čistý zisk 346 mil. CZK. V petrochemickej divízii Unipetrol v sledovanom období dosiahol zisk 856 mil. CZK. Príjmy spoločnosti Unipetrol v druhom kvartáli poskočili o 31 % na 32,4 mld. CZK.

Majiteľ Unipetrolu, najväčšia poľská ropná spoločnosť PKN Orlen, v druhom kvartáli vykázala rekordnú stratu 5,2 mld. PLN. Firma odpísala aktíva za zhruba 5 mld. PLN, z toho 4,2 mld. v litovskej divízii Orlen Lietuva. Skupina v stredu informovala, že ak sa budú makroekonomické podmienky zhoršovať, je pripravená problémovú divíziu dočasne zatvoriť.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies