Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
EÚ EK
Ilustračné foto. ec.europa.eu
20. januára 2016 5:50 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Únia by mala do energetiky investovať 217 miliónov eur

Slovensko by malo získať z EÚ podporu na dva energetické projekty v maximálnej výške takmer 1,56 mil. eur.

Členské štáty Európskej únie v utorok odsúhlasili investíciu vo výške 217 mil. eur do transeurópskych projektov energetickej infraštruktúry. V rámci programu financovania Connecting Europe Facility (CEF) – Nástroj na prepájanie Európy bolo vybraných 15 projektov. Deväť projektov sa týka odvetvia zemného plynu, kam by mala poputovať finančná pomoc vo výške 207 mil. Do zvyšných šiestich projektov z odvetvia energetiky by malo ísť 10 mil. eur. Informovala o tom tlačová tajomníčka Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Ingrid Ludviková.

Pomoc z EÚ pre dva slovenské projekty, ktoré sa týkajú elektrického vedenia, by mala byť v maximálnej výške takmer 1,56 mil. eur. Prvý projekt by mal vytvoriť prepojenie medzi Gönyü v Maďarsku a Gabčíkovom, pričom maximálna výška investície by mala byť 648,4 tis. eur. Druhá investícia vo výške maximálne 910,45 tis. eur by v rámci projektu spoločného záujmu Maďarsko – Slovensko mala smerovať do prepojenia medzi maďarskou Sajóvánkou a Rimavskou Sobotou.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame