Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Maroš Šefčovič
Eurokomisár Maroš Šefčovič. SITA
21. septembra 2017 14:42 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Ukrajinský tranzit plynu sa zachová, verí Šefčovič

Podľa slovenského eurokomisára by EÚ mala vyjednávať s Ruskom o ukrajinskom tranzite plynu.

Slovenský eurokomisár zodpovedný za vznik Energetickej únie Maroš Šefčovič verí, že sa podarí zachovať tranzit plynu z Ruska cez Ukrajinu do Európy. „Bol som v Kyjeve, kde prebieha o tejto otázke intenzívna diskusia. Som presvedčený, že treba diskusiu ešte zintenzívniť. Mohla by sa vytvoriť špeciálna spoločnosť pre tranzit plynu z Ruska do Európy. Existujú vysoko rešpektované firmy z Európy, ktoré sú pripravené pomôcť s prevádzkou ukrajinského plynovodu, vedia poskytovať garancie európskych štandardov, európskej transparentnosti,“ povedal na stretnutí s novinármi v estónskom Tallinne Šefčovič.

Podľa podpredsedu Európskej komisie existuje veľa možností, ako zabezpečiť ukrajinský tranzit. „Vieme, akú dôležitú tento tranzit zohráva rolu a preto si myslím, že najspoľahlivejšou cestou by bolo, aby EÚ vyjednávala s Ruskom na základe mandátu, ktorý navrhujeme a dúfam, že na to dostaneme podporu zo strany členských štátov Európskej únie,“ konštatoval Šefčovič.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame