Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Plyn
Ilustračné foto. SITA/AP
19. októbra 2016 11:15 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Ukrajinský Naftogaz žaluje Rusko

Ukrajinská štátna energetická firma Naftogaz žiada od Ruskej federácie 2,6 mld. USD ako kompenzáciu za vyvlastnené aktíva na ukrajinskom polostrove Krym.

Ukrajinská štátna energetická firma Naftogaz a jej šesť dcérskych spoločností žalujú Ruskú federáciu na arbitrážnom súde. Od Ruska žiadajú náhradu za aktíva, ktoré Moskva protiprávne zoštátnila na polostrove Krym. V žalobe, ktorú firma podala v pondelok, sa Naftogaz odvoláva na dohodu o vzájomnej ochrane investícií medzi Ruskom a Ukrajinou. Naftogaz podľa tlačovej správy zverejnenej v stredu škody predbežne vyčíslil na 2,6 mld. USD.

Rusko obsadilo ukrajinský polostrov Krmy v roku 2014. Podľa Naftogazu okupačné sily cielene bez náhrady vyvlastňovali ukrajinské firmy. Špecificky sa pri tom mali zamerať na cenné ropné a plynárenské aktíva firmy Naftogaz, ktoré takmer v plnom rozsahu previedli do vlastníctva ruského štátu.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame