Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Plyn plynovod
Ilustračné foto John Kasawa/freedigitalphotos.net
29. septembra 2015 8:57 PlynAktuality od SITASITA

Ukrajinský minister energetiky naznačuje nižšie ceny za plyn

Podľa ukrajinského ministra energetiky Volodymyra Demčišina by mohla Ukrajina za ruský plyn platiť menej ako 228 USD za tisíc metrov kubických. Rusko pritom avizuje sumu okolo 230 USD za tisíc metrov kubických.

Ukrajinský minister energetiky Volodymyr Demčišin naznačil, že Ukrajina je ochotná Rusku platiť za plyn v štvrtom kvartáli menej ako 228 USD za tisíc metrov kubických. Rusko pritom avizovalo, že Ukrajina bude platiť okolo 230 USD za tisíc metrov kubických. Na otázku o tom, či bude Ukrajina platiť 230 USD, prípadne 228 USD za tisíc metrov kubických, Demčišin reagoval posunkom smerujúcim nadol a naznačil tak, že cena bude nižšia.

Minister zároveň odmietol uviesť presnú sumu. Vyhlásil však, že ukrajinská štátna firma Naftogaz má v pláne kúpiť 2,2 mld. metrov kubických za 500 mil. USD. Podľa prepočtov agentúry Reuters by tak Kyjev za tisíc metrov kubických ruského plynu platil 227 USD.

Vzhľadom na pokles globálnych cien ropy by cena plynu pre Ukrajinu mohla v prvom kvartáli 2016 klesnúť o ďalších 5 %. „Očakávame, že (cena plynu) v prvom kvartáli (2016) bude ešte nižšia. Očakávame, že ceny od európskych partnerov (pre Ukrajinu) poklesnú,“ povedal Demčišin.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies