Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Benzín motorová nafta pohonné látky čerpacia stanica
Ilustračné foto freedigitalphotos.net
2. mája 2016 18:40 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Ukrajinské energetické firmy žalujú Rusko

Spoločnosti Ukrnafta a Stabil žiadajú, aby im Stály rozhodcovský súd prisúdil kompenzáciu za stratu čerpacích staníc po anexii Krymu.

Dve ukrajinské energetické firmy požiadali arbitrážny súd Organizácie spojených národov, aby im prisúdil kompenzáciu za investície, o ktoré prišli, keď Rusko obsadilo polostrov Krym. Stály rozhodcovský súd (PCA) o tom informoval v pondelok. Spor sa týka benzínových čerpacích staníc vlastnených firmami Ukrnafta a Stabil. Ide o najnovší prípad, keď investori žiadajú medzinárodný súd o určenie kompenzácií za straty, z ktorých obviňujú ruskú vládu.

V minulom roku sa Igor Kolomojský, jeden z najbohatších ukrajinských podnikateľov, obrátil na ten istý súd a snaží sa od Ruska získať odškodnenie zhruba 15 mil. USD za stratu letiska, ktoré vlastnil na polostrove Krym. Rusko anektovalo Krym v marci 2014. Žalujúce strany v oboch prípadoch tvrdia, že strata ich majetku po anexii Krymu je porušením bilaterálnej dohody o investíciách medzi Ruskom a Ukrajinou.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame