Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ukrajinské energetické firmy žalujú Rusko

Benzín motorová nafta pohonné látky čerpacia stanica
Ilustračné foto freedigitalphotos.net

Spoločnosti Ukrnafta a Stabil žiadajú, aby im Stály rozhodcovský súd prisúdil kompenzáciu za stratu čerpacích staníc po anexii Krymu.

Dve ukrajinské energetické firmy požiadali arbitrážny súd Organizácie spojených národov, aby im prisúdil kompenzáciu za investície, o ktoré prišli, keď Rusko obsadilo polostrov Krym. Stály rozhodcovský súd (PCA) o tom informoval v pondelok. Spor sa týka benzínových čerpacích staníc vlastnených firmami Ukrnafta a Stabil. Ide o najnovší prípad, keď investori žiadajú medzinárodný súd o určenie kompenzácií za straty, z ktorých obviňujú ruskú vládu.

V minulom roku sa Igor Kolomojský, jeden z najbohatších ukrajinských podnikateľov, obrátil na ten istý súd a snaží sa od Ruska získať odškodnenie zhruba 15 mil. USD za stratu letiska, ktoré vlastnil na polostrove Krym. Rusko anektovalo Krym v marci 2014. Žalujúce strany v oboch prípadoch tvrdia, že strata ich majetku po anexii Krymu je porušením bilaterálnej dohody o investíciách medzi Ruskom a Ukrajinou.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 2. mája 2016 18:40Zdroj SITA

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...