Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ukrajinci výrazne zvyšujú dovoz plynu zo Slovenska

Plyn plynovod
Podľa námestníka ukrajinského ministerstva energetiky a uhoľného priemyslu Andreja Bondarenka zorganizovať reverzný tok plynu z Európy na Ukrajinu je bez zaujatia stanoviska ruskej firmy Gazprom zložité. SITA

Hovorca Ukrtransgazu konštatoval, že firma plánuje v priebehu utorka zo Slovenska doviezť 24 mil. kubických metrov plynu, pričom v pondelok doviezla 17 mil. kubických metrov.

Ukrajina zvýšila import zemného plynu zo Slovenska o 41 %. Informovala o tom ukrajinská spoločnosť Ukrtransgaz, ktorá má monopol na prepravu plynu. Hovorca firmy konštatoval, že Ukrtransgaz plánuje v priebehu utorka zo Slovenska doviezť 24 mil. kubických metrov plynu, pričom v pondelok doviezol 17 mil. kubických metrov. Kyjev zvýšil tento dovoz tri týždne po tom, ako zastavil import z Ruska pre spor o cenu.

Zvyšujú zásoby

Hovorca Ukrtransgazu v utorok povedal, že Ukrajina, ktorá mala k 21. júlu v zásobníkoch 12,6 mld. kubických metrov plynu, bude zásoby denne zvyšovať o 40 mil. kubických metrov. Doteraz svoje rezervy zvyšovala tempom 30 až 32 mil. kubických metrov denne. Ukrajinský minister energetiky Volodymyr Demčyšyn uviedol, že ak by Kyjev zvyšoval zásoby iba o 30 mil. kubických metrov denne, znamenalo by to, že by do začiatku zimnej sezóny nesplnil plán, ktorý ráta s tým, že rezervy budú dovtedy v objeme 18 až 19 mld. kubických metrov plynu. Na splnenie tohto plánu by chýbali 3 mld. kubických metrov.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...