Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Plyn plynovod
Ilustračné foto John Kasawa/freedigitalphotos.net
7. júna 2016 14:53 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Ukrajinci vraj majú záujem o nákup ruského plynu

Podľa šéfa Gazpromu Alexeja Millera požiadal ukrajinský Naftogaz o dodávky ruského plynu v druhej polovici tohto roka a v prvom kvartáli budúceho roka.

Ruská plynárenská spoločnosť Gazprom dostala od ukrajinskej firmy Naftogaz požiadavku na dodávky plynu v druhej polovicu roka 2016 a v prvom kvartáli 2017. Uviedol to generálny riaditeľ Gazpromu Alexej Miller vo vyhlásení, ktoré zverejnil v utorok. Miller dodal, že podľa jeho názoru požiadavka prišla preto, že dodávky plynu na Ukrajinu reverzným tokom z Európy sa v júni v porovnaní s májom znížili 6,4-násobne.

Šéf poľského terminálu Swinoujscie pri Baltskom mori Tomasz Stepien však minulý mesiac uviedol, že ukrajinská štátna ropná a plynárenská spoločnosť Naftogaz má záujem o prístup k tomuto terminálu na prepravu skvapalneného zemného plynu (LNG). „Naftogaz nepredložil formálnu žiadosť, ale vyjadril silný záujem a rokujeme o tom,“ konštatoval Stepien.

Gazprom v utorok ďalej informoval, že v prvom kvartáli tohto roka zväčšil svoj podiel na domácom trhu, ale menej, ako si želal. Povedal to Kirill Seleznev, člen manažmentu spoločnosti. Gazprom na domácom trhu čelí konkurencii zo strany štátnej ropnej firmy Rosnefť a zo strany spoločnosti Novatek, ktorá je druhým najväčším ruským producentom plynu.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame