Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Jadro jadrová energia zdroje
Ilustračné foto pixabay.com
19. februára 2018 13:42 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Ukrajinci chcú predĺžiť životnosť jadrovej elektrárne. Pýtajú sa nás na názor.

Svoje stanoviská k plánom národnej spoločnosti Energoatom môžu zasielať aj Slováci.

Ukrajinci plánujú predĺžiť životnosť svojej jadrovej elektrárne Rivne. Na názor sa v rámci procesu posudzovania vplyvov na životné prostredie (EIA) pýtajú aj Slovákov. Prvý februárový deň bola na Ministerstvo životného prostredia SR doručená notifikácia o navrhovanej činnosti „Bloky jadrovej elektrárne Rivne na Ukrajine – predĺženie ich životnosti po dobe určenej projektom“ od národnej spoločnosti vyrábajúcej atómovú energiu – Energoatom.

Stanoviská verejnosti k notifikácii je možné predkladať najneskôr do 21 dní od jej zverejnenia, a to na adresu ministerstva. Slováci tak majú možnosť pripomienkovať plány ukrajinskej národnej spoločnosti Energoatom ešte do štvrtka. Jadrová elektráreň Rivne má štyri jadrové bloky s inštalovaným výkonom 2 835 megawattov. Nachádza sa 345 kilometrov od Kyjeva smerom na západ. Od Slovenska je vzdialená 350 kilometrov.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame