Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto
Ilustračné foto FreeDigitalPhotos.net
23. februára 2015 12:38 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Ukrajinci chcú predať svoju plynárenskú spoločnosť

Ukrajinská štátna plynárenská spoločnosť Naftogaz umožní zahraničným investorom, aby vytvorili maloobchodné pobočky, ktorých budú úplnými vlastníkmi. Zahraniční investori zároveň môžu získať až 49-percentný podiel v skupine Naftogaz.

Ukrajinská štátna plynárenská spoločnosť Naftogaz umožní zahraničným investorom, aby vytvorili maloobchodné pobočky, ktorých budú úplnými vlastníkmi. Zahraniční investori zároveň môžu získať až 49-percentný podiel v skupine Naftogaz. Povedal to pre pondelkové vydanie nemeckého denníka Handelsblatt generálny riaditeľ Naftogazu Andrij Koboljev. Dodal, že záujemcovia sa už objavujú, ale ešte nemôže uviesť, o koho ide.

Šéf Naftogazu ďalej uviedol, že do konca tohto roka bude Ukrajina spĺňať požiadavky tretieho energetického balíčka Európskej únie. Tento balíček vyžaduje, aby energetické spoločnosti podnikateľsky oddelili ťažbu, prepravu a maloobchodné aktivity. Cieľom je podporenie konkurencie a zníženie cien pre spotrebiteľov. „Takým spôsobom rozdelíme Naftogaz transparentným spôsobom,“ dodal Koboljev.

Naftogaz ťaží aj nakupuje plyn a snaží sa ukončiť svoju závislosť od Ruska prostredníctvom lepšieho spojenia s Európskou úniou. Spor o ruské dodávky plynu a o ich cenu patril k hlavným problémom v širšom konflikte medzi Kyjevom a Moskvou.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame