Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Plyn Gajary Báden plynovod zásobník
Pohľad na zariadenia centrálneho areálu zásobníka plynu Gajary-báden. SITA
7. septembra 2015 11:26 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Ukrajina zvýšila zásoby plynu

K 7. septembru Kyjev skladoval v podzemných zásobníkoch 14,7 mld. metrov kubických plynu.

Ukrajina vo svojich podzemných zásobníkoch k 7. septembru uskladnila 14,7 mld. kubických metrov plynu. Informovala o tom v pondelok spoločnosť Ukrtransgaz. Ukrajina chce do polovice októbra zvýšiť zásoby plynu na 18 až 19 mld. kubických metrov. Podľa údajov spoločnosti Ukrtransgaz sa plyn do zásobníkov napĺňa tempom 43,7 mil. kubických metrov denne. Pokračovanie tohto trendu by znamenalo, že na začiatku zimnej sezóny budú Ukrajine k dosiahnutiu cieľového objemu zásob chýbať zhruba 3 mld. kubických metrov plynu.

Kyjev v júli zastavil nákupy ruského plynu pre dlhodobý spor o jeho cenu a uviedol, že si môže rezervy vytvoriť nákupom plynu v Európe a uskladňovaním plynu z domácej ťažby. Ukrajina sa následne zaviazala, že naplní svoje zásobníky plynu do takej miery, aby bol v systéme dostatočný tlak na transport ruského plynu do Európy počas zimného obdobia. Približne 40 % ruského plynu smerujúceho do EÚ prechádza územím Ukrajiny.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies