Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Plyn plynovod
Podľa denníka The Wall Street Journal by dohoda medzi úniou a Ukrajinou týkajúca sa technických záležitostí spätných dodávok plynu na Ukrajinu mohla byť podpísaná ešte pred novembrovým summitom lídrov Európskej únie a jej východných partnerov v litovskom Vilniuse. SITA/AP
9. januára 2014 9:10 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Ukrajina zastavila import plynu z Európy

Rusko totiž minulý mesiac schválilo zníženie cien dodávok plynu pre Ukrajinu o jednu tretinu.

Ukrajina pozastavila import plynu z európskych krajín, keďže minulý mesiac Rusko odsúhlasilo, že zníži ceny dodávok plynu pre Ukrajinu o jednu tretinu. Spoločnosť Ukrtransgaz, ktorá má na Ukrajine na tranzit plynu monopol, správy z ukrajinských zdrojov nekomentovala.

Ukrajina získavala plyn z Poľska a Maďarska a o dodávkach plynu rokovala aj so Slovenskom. Krajina tak chcela obmedziť závislosť od ruského plynu. V decembri však Rusko odsúhlasilo, že zníži cenu plynu na 268,50 USD za tisíc kubických metrov plynu. V roku 2013 za rovnaké množstvo ruského plynu Ukrajina platila približne 400 USD. Za plyn z Poľska a Maďarska Ukrajina platila od 370 USD do 380 USD za tisíc kubických metrov.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Fuelcng SPP

Testovacie jazdy ukázali výhodnosť paliva LNG

10. decembra 2018 Plyn, Aktuality

SPP uskutočnil emisné testy a testovacie jazdy nákladných ťahačov na LNG. Zrealizované testovacie jazdy ukázali podľa manažéra projektu fuelCNG Petra Mozoláka ekonomickú výhodnosť použitia skvapalneného zemného plynu v nákladnej doprave.

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies