Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ukrajina vraj znova nezaplatila dopredu za plyn

Plyn domácnosti
Ilustračné foto FreeDigitalPhotos.net

Ukrajinský minister energetiky Jurij Prodan ešte minulý týždeň uviedol, že Ukrajina by mohla poslať platbu vopred za plyn pred 1. decembrom.

Ruský minister energetiky Alexander Novak nemá vedomosť o tom, že by Ukrajina vopred zaplatila za ruský plyn. Vyhlásil to v pondelok, teda v deň, keď uplynul Ukrajine čas na uhradenie platby za decembrové dodávky plynu. „Nemáme informácie, že by platba vopred za decembrové dodávky prišla,“ povedal Novak. „Napriek tvrdeniam z ukrajinskej strany, že chcú zaplatiť za miliardu metrov kubických, sme tieto prostriedky ešte nedostali,“ doplnil.

Ukrajinský minister energetiky Jurij Prodan ešte minulý týždeň uviedol, že Ukrajina by mohla poslať platbu vopred za plyn pred 1. decembrom. Zároveň uviedol, že krajina očakáva, že do konca roka kúpi od Ruska do 1,5 mld. metrov kubických plynu.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 2. decembra 2014 9:54

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...