Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Komisár Európskej únie pre energetiku Günther Oettinger
Komisár Európskej únie pre energetiku Günther Oettinger. SITA
27. mája 2014 9:39 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Ukrajina vraj zaplatí za plyn, tvrdí eurokomisár

Podľa eurokomisára pre energetiku Gunthera Oettingera by Ukrajina mala zaplatiť 2 miliardy dolárov do štvrtka a ďalších 500 miliónov do 7. júna.

Ukrajina v pondelok súhlasila s tým, že splatí časť sumy, ktorú dlhuje Rusku za dodávky plynu. Informoval o tom eurokomisár pre energetiku Günther Oettinger. Ruská a ukrajinská vláda podľa jeho slov dospela k predbežnej dohode, ktorá otvára priestor pre ďalšie rokovania v piatok. Podľa Oettingera by Ukrajina mala zaplatiť 2 mld. USD do štvrtka a ďalších 500 mil. USD do 7. júna. Obidve vlády musia ešte tento scenár odsúhlasiť.

Ruský premiér Dmitrij Medvedev v máji povedal, že zaplatenie aspoň časti ukrajinského dlhu je minimálnou podmienkou pre obnovenie rokovaní. Rusko hovorí, že celkový dlh Kyjeva za plyn v súčasnosti prekročil 3,5 miliardy USD.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies