Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ukrajina schválila reformu vedenia Naftogazu

Plyn plynovod
Ilustračné foto SITA/AP

Väčšia nezávislosť energetickej firmy od štátu umožní čerpanie úveru 300 mil. USD od Európskej banky pre obnovu a rozvoj na nákup plynu.

Ukrajinská vláda schválila plány na reformu vedenia štátnej energetickej firmy Naftogaz, ktorá umožní, aby spoločnosť dostala úver v sume 300 mil. USD na nákup plynu počas zimy. Povedal to v piatok šéf Naftogazu Andrij Kobolev. Európska banka pre obnovu a rozvoj (EBOR) tento úver schválila v septembri, ale požiadala Ukrajinu, aby dala Naftogazu viac nezávislosti.

Šéf Naftogazu uviedol, že vláda schválila návrh reformy, ktorú pre EBOR načrtol panel expertov. Plán zahŕňa vytvorenie rady riaditeľov firmy, pričom niektorí z nich sa vymenujú po procese nezávislého výberu. Kobolev konštatoval, že toto rozhodnutie umožní Naftogazu podpísať dohodu o úvere od EBOR budúci piatok v Berlíne a nakupovať európsky plyn budúci mesiac.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor SITADátum 16. októbra 2015 17:27

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...