Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Plyn plynovod eustream
Ilustračné foto eustream,a.s.
3. augusta 2015 10:13 PlynAktuality od SITASITA

Ukrajina pokračuje v zvyšovaní zásob plynu v zásobníkoch

Ukrajina k 3. augustu uskladnila v podzemných zásobníkoch 13,06 mld. kubických metrov plynu. Do polovice októbra sa majú zásoby zvýšiť na 18 až 19 mld. kubických metrov.

Ukrajina vo svojich podzemných zásobníkoch k 3. augustu uskladnila 13,06 mld. kubických metrov plynu. Informovala o tom v pondelok spoločnosť Ukrtransgaz. Ukrajinský minister energetiky Volodymyr Demčyšyn minulý týždeň uviedol, že krajina svoje zásoby plynu v júli zvyšovala denne o 24 mil. kubických metrov. V auguste podľa neho firma plánuje zrýchliť objem dovozov z európskych krajín na 40 mil. kubických metrov denne. Ukrajina chce do polovice októbra mať zásoby plynu v objeme 18 až 19 mld. kubických metrov.

Ukrajina sa spolieha na plyn z Európy a vlastný plyn

Kyjev minulý mesiac zastavil nákupy ruského plynu pre dlhodobý spor o jeho cenu a uviedol, že si môže rezervy vytvoriť nákupom plynu v Európe a uskladňovaním plynu z domácej ťažby. Ukrajina sa následne zaviazala, že naplní svoje zásobníky plynu do takej miery, aby bol v systéme dostatočný tlak na transport ruského plynu do Európy počas zimného obdobia. Približne 40 % ruského plynu smerujúceho do EÚ prechádza územím Ukrajiny. Predstavitelia ukrajinského sektora energetiky pre agentúru Reuters uviedli, že Ukrtransgaz musí uskladniť denne zhruba 60 mil. metrov kubických plynu, aby sa zabezpečilo vykrytie dopytu počas zimy a bezpečnosť dodávok plynu z Ruska do Európy.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies