Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba more
Ilustračné foto FreeDigitalPhotos.net
5. novembra 2013 15:36 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Ukrajina podpísala s Chevronom kontrakt za 10 miliárd USD

Ukrajina v utorok podpísala s koncernom Chevron dohodu o rozdelení zisku z ťažby bridlicového plynu. Kontrakt za 10 mld. USD sa vzťahuje na prieskum a ťažbu z bridlicových ložísk v lokalite Olesska na západe Ukrajiny. Informoval o tom ukrajinský minister energetiky Eduard Stavický. Ukrajina rozvíja vlastné zdroje energie v snahe znížiť závislosť na Rusku.

Počiatočná investícia Chevronu do prieskumných prác v oblasti s rozlohou 5 260 kilometrov štvorcových má podľa agentúry Reuters dosiahnuť 350 mil. USD. V januári sa Kyjev dohodol so spoločnosťou Shell na spolupráci pri rozvoji bridlicového ťažiska v lokalite Juzivska na východe krajiny. Hodnota kontraktu tiež predstavuje zhruba 10 mld. USD. Vláda v Kyjeve odhaduje, že oba projekty by mohli krajine do piatich rokov priniesť dodatočných 11 až 16 mld. kubických metrov plynu ročne.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies