Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ukrajina nedodržala dohodu s Moskvou. Musí platiť.

Ropa ťažba
Ilustračné foto Rosemary Ratcliff/FreeDigitalPhotos.net

Medzinárodný arbitrážny tribunál podľa ruského producenta ropy spoločnosti Tatneft konštatoval, že Kyjev poškodil jeho vlastnícke práva v najväčšej ukrajinskej rafinérii v meste Kremenčuk.

V spore o vlastníctvo najväčšej ukrajinskej rafinérie musí Kyjev vyplatiť ruskému producentovi ropy Tatneft kompenzácie 112 mil. USD plus úroky. Rozhodol o tom medzinárodný arbitrážny tribunál, podľa ktorého Ukrajina nedodržala podmienky medzivládnej dohody s Moskvou. Ruská spoločnosť, ktorá si pôvodne nárokovala odškodnenie viac ako 1 mld. USD, o tom informovala v utorok. Verdikt ďalej stupňuje tlak na ukrajinské verejné financie v čase, kedy vládu v Kyjeve zaťažujú vysoké náklady bojov s proruskými separatistami na východe krajiny.

Rafinériu v meste Kremenčuk v centrálnej časti Ukrajiny s dennou kapacitou 120 až 145 tis. barelov ropy vlastní spoločnosť Ukrtatnafta, v ktorej mal Tatneft podiel viac ako 30 %. Spor siaha do roku 2007, kedy po rozhodnutí ukrajinského súdu bývalé vedenie s policajnou asistenciu vytlačilo z firmy manažment blízky ruskému akcionárovi.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 26. augusta 2014 10:04

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...