Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Plyn plynovod
Podľa denníka The Wall Street Journal by dohoda medzi úniou a Ukrajinou týkajúca sa technických záležitostí spätných dodávok plynu na Ukrajinu mohla byť podpísaná ešte pred novembrovým summitom lídrov Európskej únie a jej východných partnerov v litovskom Vilniuse. SITA/AP
2. júna 2014 11:12 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Ukrajina dostala viac času na zaplatenie dlhu za plyn

Ruský plynárenský monopol očakáva, že Ukrajina za májové dodávky plynu z Ruska zaplatí do 9. júna.

Ruský plynárenský gigant Gazprom posunul Ukrajine termín, dokedy má zaplatiť vopred za dodávky plynu z Ruska, o jeden týždeň na 9. júna. Spoločnosť o tom informovala v pondelok. Gazprom pôvodne hrozil, že s účinnosťou od utorka tohto týždňa bude musieť Kyjev za dodávky ruského plynu platiť vopred. Ruský energetický podnik predtým v pondelok potvrdil, že od ukrajinskej štátnej spoločnosti Naftogaz prijal 786 mil. USD za februárové a marcové dodávky plynu. Podľa generálneho riaditeľa Gazpromu Alexeja Millera celkový dlh Kyjeva k 1. aprílu predstavoval 2,24 mld. USD a od jeho uhradenia, ako aj od pokroku pri platbách za aprílové a májové dodávky, bude závisieť, či Gazprom vo vzťahu k Ukrajine prejde na režim platieb vopred. Platby za máj by sa mali uhradiť pred 9. júnom, uviedol vo vyhlásení Miller.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame