Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Plynovod eustream Veľké Kapušany stanica
Prvá zo štyroch staníc na našom území na tranzitnom plynovode vedúcom z Ruska pri Veľkých Kapušanoch. SITA
28. novembra 2013 17:46 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Ukrajina a SR pokračujú v rokovaniach o plyne

Predstavitelia Slovenskej republiky a Ukrajiny pokračujú vo „veľmi konštruktívnych rokovaniach“ o dohode, ktorá umožní, aby na Ukrajinu prichádzali dodávky plynu zo Slovenska. Vyhlásil to vo štvrtok európsky komisár pre energetiku Günther Oettinger. Dohoda nie je hotová, ale rokovania pokračujú, povedal eurokomisár na konferencii v Berlíne.

Európska komisia (EK) a ukrajinské ministerstvo energetiky tento mesiac informovali, že dohoda, ktorá by mohla znížiť závislosť Ukrajiny na ruskom plyne, je už takmer pripravená na podpis. Následne však Ukrajina rozhodla o pozastavení ďalšieho zbližovania s Európskou úniou, s ktorou mal tento týždeň podpísať asociačnú dohoda a dohodu o voľnom obchode. Vláda v Kyjeve zmenu postoja oficiálne vysvetlila „národnobezpečnostnými“ dôvodmi. Premiér Mykola Azarov potvrdil, že zmena súvisí s nátlakom zo strany Ruska.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame