Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Cena energií Energetika všeobecne elektrina emisie
Ilustračné foto pixabay
2. augusta 2016 9:57 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Uhlie potiahlo ceny elektriny mierne nahor

Cena ročného nemeckého kontraktu sa na konci minulého týždňa pohybovala na úrovni 27,50 eura za megawatthodinu.

Elektrina na trhoch mierne zdražela. Cena ročného nemeckého kontraktu sa na konci minulého týždňa pohybovala na úrovni 27,50 eura za megawatthodinu, čo predstavuje medzitýždenný nárast o 0,55 %. „Dôvodom rastu ceny elektriny bolo znovu uhlie, ktoré posilňovalo až do štvrtka,“ uviedol portfólio manažér spoločnosti Virtuse Energy Ladislav Vincenc. Cena uhlia sa vyšplhala na 62 dolárov za tonu. Český ročný kontrakt ukončil týždeň o 80 centov vyššie oproti nemeckému na úrovni 28,30 eura za megawatthodinu.

Neutrálny výhľad pre tento týždeň

Ceny emisných povoleniek sa podľa analytičky a obchodníčky Virtuse Energy Libuše Révészovej znovu o niečo priblížili k najnižším tohtoročným úrovniam. „Povolenky zlacneli o tri percentá a uplynulý týždeň uzavreli na 4,43 eura za tonu,“ dodala Révészová s tým, že k postupnému poklesu cien povoleniek EUA prispel energetický komplex a o niečo slabší dopyt v aukciách. „Pre tento týždeň máme neutrálny výhľad,“ konštatovala Révészová.

Skupina Virtuse Group, do ktorej patrí aj Virtuse Energy, je medzinárodná energetická skupina pôsobiaca v 22 krajinách Európy a Ázie. V obchodovaní s emisiami patrí medzi najväčších maklérov v strednej a východnej Európe a ako prvá zahraničná spoločnosť sa podieľa na rozvoji emisného trhu v Číne. Spoločnosť poskytuje služby v oblasti zelenej energie najmä priemyselným klientom. Na veľkoobchodných trhoch obchoduje pre svojich zákazníkov elektrinu a je členom hlavných energetických búrz v Európe a Ázii. Virtuse Group sa taktiež zaoberá investíciami do výroby elektrickej energie predovšetkým z obnoviteľných zdrojov.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies