Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ján Čarnogurský
Kandidát na prezidenta SR Ján Čarnogurský. SITA
27. januára 2014 10:09 OstatnéNázory a komentáre od vEnergetike.skSITA

TÝŽDENNÍK: Slovensko má ďalšieho energetického “odborníka“

Aj energetická téma sa už v rámci prevolebného boja o prezidentské kreslo, dostala na pretras. Jeden z prezidentských kandidátov už stihol obviniť predstaviteľov vlády z ukradnutia a tunelovania podnikov SPP a SSE. Človek, ktorý sa považuje za kresťana a právnika, však nepriniesol žiadny dôkaz.

Tak už je to tu! S blížiacimi sa prezidentskými voľbami sa dalo očakávať, že v rámci predvolebného boja sa zneužije aj tak náročná téma akou je bezpochyby energetika. A ani sme dlho nemuseli čakať, aby sa pred celým Slovenskom ukázal v plnej paráde ďalší energetický „odborník“. Veľkú hlavu s témou si kandidát na prezidenta, ktorý hneď po nežnej revolúcii elegantne spojil kresťanstvo s politikou, nerobil. Zneužil ešte ako tak aktuálnu kauzu okolo Slovenského plynárenského priemyslu (SPP). Obvinil premiéra, ale aj ministra hospodárstva, z ukradnutia a tunelovania SPP, a pridal ešte aj žilinský podnik Stredoslovenskú energetiku. Ja viem, že v predvolebnom boji je povolené asi všetko, ale toto sú dosť tvrdé obvinenia, ktoré by si zaslúžili aspoň jeden dôkaz. Možno hovorí aj pravdu, ale od človeka, ktorý sa považuje za kresťana a veľkú časť svojho profesionálneho života pôsobí ako právnik, by sa aspoň aký taký dôkaz očakával. Dočkali sme sa len znôžky nepodložených tvrdení, pospájaných polofaktov, ktoré v jeseni vyprodukovali poslanci v parlamente počas odvolávania premiéra, a vymyslené, nepodložené, číslo.

Najskôr sa opýtal, ako chce premiér garantovať ceny plynu po prevzatí 100-percentného podielu matky SPP, keďže tá má dlh minimálne na úrovni 3,7 miliárd eur. A hneď na to vyzve premiéra, aby zabezpečil návrat podnikov SPP a SSE do rúk štátu. Tak má štát prevziať podnik s tak obrovským dlhom, alebo nemá? Celú tlačovku zaklincoval prezidentský kandidát vyhlásením, že Robert Fico kandiduje za prezidenta preto, aby mohol dať milosť ľuďom, ktorí sa na kradnutí a tunelovaní dvoch energetických podnikov podieľali. Keďže za tunelovanie nejakého podniku u nás asi nikoho ešte nikdy do väzenia nezavreli, tak pri tomto jeho výroku sa s jemným úškrnom na tvári dá iba konštatovať, že Fico má trochu iné ambície ako rozdávanie amnestií.

Chcete sa o spomínanej téme dozvedieť viac? Čítajte na našom portáli:

Malatinský by mal byť odvolaný, tvrdí Čarnogurský

Ak mu tú tlačovú konferenciu pripravil nejaký jeho poradca, už dnes by mal rozšíriť rady nezamestnaných. Ak si ju pripravil sám, tak chvalabohu, že mu koncom minulého týždňa namerali predvolebné preferencie na úrovni zhruba 4, respektíve 2 %. Škoda by totiž bola takého energetického „odborníka“ zvoliť do funkcie Prezidenta SR, keďže ako je vidieť, viac by nám pomohol v niektorom energetickom podniku, kde by mohol zastaviť jeho rozkrádanie. Na škodu je aj fakt, že náš možný prezident už zabudol, že aj jeho kresťanská strana bola pritom, keď sa aj tieto dva spomínané podniky zahraničným investorom predávali. Možno by si potom minulotýždňovú tlačovku odpustil. Väčšina našich prezidentov však stráca pamäť, takže nič nové do prezidentského paláca by nepriniesol.

Autor je šéfredaktorom portálu vEnergetike.sk.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame