Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

TÝŽDENNÍK: Prajeme vám sviatky nabité pozitívnou energiou

Ilustračné foto
Ilustračné foto Michal Marcol/freedigitalphotos.net

Priemerný občan Slovenskej republiky sa po prípadnom zvolení „najväčšieho ochrancu cien energií“ do prezidentského kresla môže báť, že kto ho v budúcnosti pred drahými energiami bude znova ochraňovať. Ale strach tu nie je namieste!

Minulý týždeň sa niesol hlavne v znamení ohlásenia tak dlho očakávanej prezidentskej kandidatúry súčasného premiéra Roberta Fica. Viac-menej téma, ktoré nemá s energetikou nič spoločné. Ale iba naoko. Pretože priemerný občan Slovenskej republiky sa po prípadnom zvolení „najväčšieho ochrancu cien energií“ môže báť, že kto ho v budúcnosti pred drahými energiami bude znova ochraňovať. Ale strach tu nie je namieste! Veď aj z prezidentskej pozície bude mať Fico dosah na svoju rodnú stranu, aj keď sa bude tváriť ako nestraník. A keby ho náhodou niekto z jeho nástupcov v premiérskom kresle nechcel v otázke „nezávislého“ určovania cien energií počúvať, má ešte jednu možnosť, ktorú mu ukázal dosluhujúci prezident. Jednoducho ako prezident už nikdy nevymenuje na návrh vlády či parlamentu nového šéfa regulačného úradu, a ponechá na dlhé a dlhé roky (teda aspoň pokiaľ inak nerozhodne náš „vysoko akčný“ ústavný súd) svojho nominanta, ktorého dostal do horúceho kresla ešte pred vyše siedmimi rokmi. A ten minimálne z vďačnosti bude aj napriek svojej preslávenej nezávislosti od všetkého politického lojálny k svojmu chlebodarcovi.

Ale nechajme v tomto predvianočnom čase politiku politikou.

V dnešnom Týždenníku vám hlavne chceme popriať šťastné a veselé vianočné sviatky nabité len pozitívnou energiou.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Martin DargajDátum 23. decembra 2013 13:37

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...