Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto
Ilustračné foto Michal Marcol/freedigitalphotos.net
23. decembra 2013 13:37 OstatnéNázory a komentáre od Martin DargajSITA

TÝŽDENNÍK: Prajeme vám sviatky nabité pozitívnou energiou

Priemerný občan Slovenskej republiky sa po prípadnom zvolení „najväčšieho ochrancu cien energií“ do prezidentského kresla môže báť, že kto ho v budúcnosti pred drahými energiami bude znova ochraňovať. Ale strach tu nie je namieste!

Minulý týždeň sa niesol hlavne v znamení ohlásenia tak dlho očakávanej prezidentskej kandidatúry súčasného premiéra Roberta Fica. Viac-menej téma, ktoré nemá s energetikou nič spoločné. Ale iba naoko. Pretože priemerný občan Slovenskej republiky sa po prípadnom zvolení „najväčšieho ochrancu cien energií“ môže báť, že kto ho v budúcnosti pred drahými energiami bude znova ochraňovať. Ale strach tu nie je namieste! Veď aj z prezidentskej pozície bude mať Fico dosah na svoju rodnú stranu, aj keď sa bude tváriť ako nestraník. A keby ho náhodou niekto z jeho nástupcov v premiérskom kresle nechcel v otázke „nezávislého“ určovania cien energií počúvať, má ešte jednu možnosť, ktorú mu ukázal dosluhujúci prezident. Jednoducho ako prezident už nikdy nevymenuje na návrh vlády či parlamentu nového šéfa regulačného úradu, a ponechá na dlhé a dlhé roky (teda aspoň pokiaľ inak nerozhodne náš „vysoko akčný“ ústavný súd) svojho nominanta, ktorého dostal do horúceho kresla ešte pred vyše siedmimi rokmi. A ten minimálne z vďačnosti bude aj napriek svojej preslávenej nezávislosti od všetkého politického lojálny k svojmu chlebodarcovi.

Ale nechajme v tomto predvianočnom čase politiku politikou.

V dnešnom Týždenníku vám hlavne chceme popriať šťastné a veselé vianočné sviatky nabité len pozitívnou energiou.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame