Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Peniaze
Ilustračné foto. pixabay.com
25. januára 2016 12:48 OstatnéNázory a komentáre od vEnergetike.skSITA

TÝŽDENNÍK: Plynový sľub v hodine dvanástej

Ministerstvo hospodárstva plynové vratky stihlo vymyslieť včas. Ešte pred voľbami…

Vláde minulý týždeň nahlas odľahlo. Stihla to. Teda konkrétne ministerstvo hospodárstva to stihlo. Stihlo vyhútať ako naplniť nevídaný sľub svoje šéfa o takzvaných plynových vratkách. Trvalo to síce dlhšie, ale potom ako sa odborná verejnosť po vyslovení nového slovného spojenia – plynová vratka, ktoré sa možno dostane až do energetického slovníka, slušne povedaná klepkala po čele, musí byť ministerstvo a určite aj vláda šťastná, že to trvalo len toľko. A že sa stihol termín tesne pred voľbami. Ministerstvo nakoniec z plynovej spleti nástrah vykorčuľovalo a tak sa môžu voliči, ale aj nevoliči, odoberajúci plyn od akéhokoľvek dodávateľa pôsobiaceho na Slovensku, tešiť na svoju pravidelnú dávku almužny – tentokrát plynovú. Veď určite poteší v poštovej schránke šek, ktorý tentokrát netreba vyplatiť, ale ktorý vám na pošte preplatia.

Žiadna predvolebná korupcia?

Podľa predsedu vlády v tomto prípade nemožno ani náhodou hovoriť o predvolebnej korupcii, z ktorej ho podozrievajú takmer všetky opozičné strany, keďže ON začal hovoriť o plynových vratkách ešte dávno pred voľbami. Tak ale načasovanie mu vyšlo, či už chtiac alebo nechtiac, parádne. V každom prípade musíme priznať, že opozičné strany, ktoré teraz kričia o volebnej korupcii, by neboli (možno na jednu, dve výnimky) iné. Samozrejme museli by byť vo vláde. Bolo by zaujímavé vedieť, čim by oni „uplatili“ voličov. Jedno však všetky vlády budú mať pri predvolebnej korupcii spoločné. Na predvolebné úplatky nemusia ani veľa minúť. Nám Slovákom totiž stačia aj odrobinky, s veľkými peniazmi nech sa hrajú veľkí páni. Tak nejako sme si na to už zvykli.

Snaživí Taliani

Úrad jadrového dozoru SR na začiatku minulého týždňa pochválil Talianov zo Slovenských elektrární za zlepšenie prác na dostavbe Atómovej elektrárne Mochovce. Dokonca sa zdá, že by sa mohla dostavba dvoch jadrových blokov ukončiť plus mínus v ostatných zverejnených termínoch. Taliani, ktorí dostavbu riadia, chcú mať už určite Mochovce z krku. Veď chcú zo Slovenských elektrární odísť. A keďže sa zaviazali, že predtým ako dostavbu nedokončia z elektrární neutečú, nezostáva im nič iné ako si vykasať rukávy a s nádejou na krajšiu budúcnosť bez Mochoviec začať poriadne makať.

Autor je šéfredaktorom portálu vEnergetike.sk.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame